null

Druga linia metra – konsultacje społeczne

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Jak ulepszyć komunikację miejską po uruchomienia nowych stacji metra – Ulrychów i Bemowo w zachodniej części Warszawy oraz Zacisze, Kondratowicza i Bródno we wschodniej części stolicy? To temat konsultacji społecznych, które rozpoczęło się 22 marca, a zakończy 7 maja. Zapraszamy!

W tym roku planowane jest uruchomienie kolejnych odcinków drugiej linii metra. Na Woli i Bemowie zostaną oddane do użytku dwie stacje: Ulrychów – pod ul. Górczewską w rejonie Białowiejskiej i Bemowo – pod ul. Górczewską po wschodniej stronie Powstańców Śląskich, a na Targówku trzy: Zacisze – pod ul. Figara w pobliżu skrzyżowania z Codzienną, Kondratowicza – przy skrzyżowaniu ul. Malborskiej i L. Kondratowicza oraz Bródno – przy skrzyżowaniu ulicy L. Kondratowicza i Rembielińskiej. 
Zarząd Transportu Miejskiego przygotował projekt usprawnienia komunikacji miejskiej na Bemowie i w Ursusie oraz na Targówku i Białołęce, który uwzględnia nowy środek transportu – metro oraz ulepsza funkcjonowanie komunikacji naziemnej. Zaprezentowano go podczas spotkań otwierających konsultacje społeczne. Następnie odbędą się dyżury konsultacyjne, podczas których mieszkańcy będą mogli zadać pytania oraz podzielić się opiniami, dotyczącymi przedstawionych propozycji.

Nowa lepsza komunikacja na Bemowie i w Ursusie 

Spotkanie poświęcone organizacji komunikacji miejskiej we wschodniej części miasta po uruchomieniu wolsko-bemowskiego odcinka metra odbyło się 22 marca o godz. 17.30 na platformie ZOOM i było transmitowane na YouTube. Aby je obejrzeć, wystarczy kliknąć link.
W kwietniu zostaną zorganizowane dyżury konsultacyjne: 

 • 6 kwietnia, godz. 17.00-20.00 – Bemowo, Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
 • 10 kwietnia, godz. 11.00 – on-line
 • 13 kwietnia, godz. 17.00-20.00 – Ursus, Ośrodek Kultury „Arsus”, ul. Traktorzystów 14. 

Nowa lepsza komunikacja na Targówku i Białołęce 

Spotkanie otwierające konsultacje społeczne na Targówku zaplanowano na 24 marca na godz. 17.30. Odbyło się na platformie ZOOM i było transmitowane na YouTube. Aby je obejrzeć, wystarczy kliknąć link
Dyżury konsultacyjne odbędą się: 

 • 5 kwietnia, godz. 17.00-20.00 – Targówek, Szkoła Podstawowa nr 398, ul. Rembrandta 8
 • 11 kwietnia, godz. 18.00-20.30 – Białołęka, Szkoła Podstawowa nr 368, ul. Ostródzka 175
 • 24 kwietnia, godz. 11.00, on-line 
 • 26 kwietnia, godz. 18.00-20.30 – Białołęka, Szkoła Podstawowa nr 356, ul. Głębocka 66. 

Zarząd Transportu Miejskiego czeka na e-maile i listy 

Zachęcamy do zapoznania się z projektem usprawnienia komunikacji miejskiej po uruchomieniu kolejnych stacji drugiej linii metra oraz podzielenia się z nami uwagami i opiniami. Można to zrobić:

 • wysyłając wiadomość na adres e-mailowy: konsultacje@ztm.waw.pl 
 • wysyłając list na adres: 
  Zarząd Transportu Miejskiego
  ul. Grochowska 316/320
  03-839 Warszawa
  z dopiskiem: konsultacje 
 • zostawiając swoje uwagi w formie pisemnej w jednym z Punktów Obsługi Pasażerów ZTM

Konsultacje społeczne zakończą się 7 maja, a ich wyniki będą przedstawione w czerwcu. 

Zapraszamy!