null

Bajkowy Targówek - spektakle dla dzieci

Drukuj otwiera się w nowej karcie
22.08.2021 11:00 - 22.08.2021 12:00
Fragment plakatu "Baśniowy Targówek. Tło grafiki - pastelowy róż, grafika przedstawia rysunek zamku, słońce, drzewa, chmury, z prawej strony obok zamku obok leży książka.
"Bajkowy Targówek" - plakat

Zapraszamy dzieci i dorosłych na wakacyjne przedstawienia teatralne do Parku Bródnowskiego i Parku Wiecha.

Na spektaklach spotkamy bohaterów bajek i legend oraz będziemy wzruszać się i śmiać z ich przedziwnych perypetii. Wstęp wolny.

Gdzie i kiedy będzie można nas spotkać?

 • 4 lipca, godz. 11:00, Park Bródnowski
  "BAJKA O DRZEWIE"

  Jest to adaptacja bajki Shela Silverstein'a "The Giving Tree". Bajka zwraca uwagę na kontakt człowieka z przyrodą. Drzewo nawiązuje przyjaźń z człowiekiem. Towarzyszy mu przez całe jego życie. Daje mu w dzieciństwie miejsce do zabawy, schronienie, w życiu dorosłym - owoce, materiał na dom... Drzewo poświęca się całe człowiekowi. Oddaje mu wszystko co ma. Jest to przyjaźń bezinteresowana. Bajka uczy dzieci postawy ekologicznej, uczy wrażliwości do otaczającej nas przyrody. Tematyka spektaklu jest jak najbardziej współczesna, porusza aktualne tematy dla naszej planety.
   
 • 11 lipca, godz. 11:00, Park Wiecha
  "ZŁOTA RYBKA" Na podstawie baśni Braci Grimm. 

  Spektakl opowiada historię Izabeli i jej męża Macieja - rybaka. Żona rybaka jest osobą chciwą. W miarę jak jej marzenia się spełniają, chce posiadać wciąż więcej i więcej. Nie zna umiaru. Nie potrafi oprzeć się swoim pokusom. Jej zachcianki za każdym razem są spełniane przez Złotą Rybkę. Posłuszny rybak nie umie sprzeciwić się swojej żonie, aż do momentu, kiedy nie wystarcza jej już nawet tron królewski. Bajka ostrzega dzieci przed chciwością i ślepym dążeniem do bogactwa. Uczy, że nie są najważniejsze dobra materialne, lecz miłość i przyjaźń.
   
 • 18 lipca, godz. 11:00, Park Bródnowski
  „BABA DŻAGA” Jest to współczesna historia autorstwa Marcina Pałasza, oparta na bajce „Jaś i Małgosia” Braci Grimm. 

  Wędrując przez las, rodzeństwo Jaś i Gosia trafiają do domku Baby Jagi. Zostają złapani przez starą Wiedźmę. Dzieci boją się, że kobieta nie ma wcale w stosunku do nich dobrych zamiarów. Baba Jaga nie lubi ludzi, bo uważa, że ludzie nie lubią jej. Dzieci namawiają staruszkę, żeby się zmieniła, przekonują ją, że jest wyjątkowa. Baba Jaga próbuje swoich sił jako malarka, modelka, piosenkarka. W końcu znajdują dla Baby Jagi zajęcie. Będzie rapowała. Uczą ją tańczyć, wymyślają piosenkę i pseudonim artystyczny – Baba Dżaga. Bajka jest napisana współczesnym językiem. Pełna humoru opowieść jest bardzo popularna wśród dzieci. Historia ta uczy młodych widzów, żeby w każdym człowieku dostrzegać dobre i piękne rzeczy. Każdy zasługuje na szanse i odnalezienie swojej drogi w życiu. Spektakl stworzony w interaktywnej formie. Dzieci na koniec przedstawienia uczą się tańczyć z Babą Dżagą.
   
 • 25 lipca, godz. 11:00, Park Wiecha
  Bajka Eko- Kosmologia czyli: "W podróży na czystą planetę". 

  Gaja i Mariusz przemierzają kosmos w poszukiwaniu planety, na której znajduje się woda zdatna do picia. W wyniku awarii statku kosmicznego lądują awaryjnie na nieznanej im planecie. Spotykają tam obcych, którzy pokazują im blaski życia w zgodzie z przyrodą. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od piątego roku życia. Podejmuje wątki międzygatunkowej empatii, współczucia i codziennych praktyk, które pomogą dzieciom ukształtować proekologiczne nawyki.
   
 • 8 sierpnia, godz. 11:00, Park Wiecha 
  "PRAWDZIWY PRZYJACIEL" Spektakl na podstawie baśni O. Wilde'a. 

  Jest to prosta historia, która porusza ważny temat, jakim jest przyjaźń i relacja z drugim człowiekiem. Widzowie poznają opowiadanie o poczciwym Janku oraz o młynarzu Hugonie. Młody Janek ma dobre serce. Dzieli się ze swoim przyjacielem Hugonem wszystkim, co posiada. Młynarz korzysta ze szczodrości chłopca, a przy okazji wykorzystuje jego dobroć do własnych celów. Jest to pouczająca przypowieść, która mówi o przyjaźni i o dobroci. Aktorzy w spektaklu nie tylko opowiadają tę piękną historię, ale również rozmawiają z dziećmi o pojęciu prawdziwej przyjaźni. Oprócz refleksji i wzruszeń, spektakl niesie ze sobą humor i uśmiech.
   
 • 22 sierpnia, godz.11:00, Park Bródnowski
  „KRAWIEC NITECZKA” Bajka według Kornela Makuszyńskiego.

  Jest to opowieść o krawcu z krainy Tajdarajda. Krawiec ten jest niezwykle pracowity, jednak nie wszyscy w miasteczku go szanują. Pewnego dnia, Cyganka, w zamian za pracę, którą wykonał, przepowiada mu przyszłość. Ma on odnaleźć swoje przeznaczenie, tylko musi wyruszyć na Zachód. Niteczka wyrusza więc w podróż. Spotyka na swojej drodze między innymi stracha na wróble, czy złą czarownicę. Gdy trafia już do oczekiwanego miasteczka, dostrzega, że choć wszędzie wokół świeci słońce, nad miastem zawisły chmury, a z nich wciąż pada deszcz. Jest to opowieść o zwykłym, skromnym chłopcu, o dobrym sercu. O tym jak dobre uczynki nieoczekiwanie zostają nagrodzone. 

Projekt finansuje m.st. Warszawa

Załączniki: