Budzik na Targówku wkrótce przyjmie pierwszych pacjentów

bryła okrągłego i przeszklonego budynku kliniki Budzik

Zakończyła się budowa kliniki "Budzik" dla dorosłych przy szpitalu Bródnowskim na Targówku. Informację o końcu budowy przekazała Ewa Błaszczyk - szefowa fundacji "Akogo?".

Budynek kliniki znajduje się na terenie Szpitala Bródnowskiego, ma blisko 4.000 m.kw. powierzchni. Budynek przypomina rotundę, ma trzy piętra i 17 sal, w których już niedługo pojawi się specjalistyczny sprzęt medyczny. W „Budziku” na Targówku dorośli pacjenci, znajdujący się w stanie śpiączki – otrzymają profesjonalna pomoc. Pacjenci kliniki Budzik będą nie tylko leczeni, ale także rehabilitowani.

W uroczystym otwarciu kliniki udział wzięli m.in.: Zbigniew Ziobro - Minister Sprawiedliwości, Marcin Romanowski - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Elżbieta Lanc - Wicemarszałek Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Małgorzata Kwiatkowska - Burmistrz Dzielnicy Targówek, Jacek Duczman - Zastępca Burmistrza oraz członkowie i założyciele fundacji "Akogo?".

Galeria zdjęć na Facebooku