null

Dom Kultury Zacisze zmieni swoje oblicze

Drukuj otwiera się w nowej karcie
wizualizacja Domu Kultury Zacisze po przebudowie, widok z ukosa z pewnej wysokości na biało-szarą dwu-kondygnacyjną bryłę budynku oraz na fragment placu zabaw, szpaler drzew i chodnik przy ulicy

Już w przyszłym roku ruszy przebudowa Domu Kultury Zacisze. Placówka uzyska m.in.: nową salę widowiskową dla dwustu widzów, studio nagrań i zielony taras.

Długo oczekiwana rozbudowa Domu Kultury Zacisze, wreszcie dojdzie skutku. Urząd Dzielnicy Targówek 17 listopada 2022 r. rozstrzygnął przetarg na modernizację obiektu. W ramach realizacji inwestycji, do istniejącego budynku DK Zacisze od strony południowo-zachodniej, dobudowana zostanie sala widowiskowa na 200 miejsc, wraz z zapleczem technicznym i garderobami.

Istniejący budynek zostanie zmodernizowany, a także uzyska nową elewację. Zmianie ulegnie wejście do budynku. W nowym projekcie umieszczone ono będzie od strony ul. Radzymińskiej. W obszarze projektowanej przestrzeni na najniższym poziomie znajdzie się foyer z bufetem (częściowo otwartym na teren zielony), szatnią i pomieszczeniem kasowym. Wybudowane także zostaną nowe sanitariaty i pomieszczenia techniczne. Od strony ul. Bogumińskiej przygotowane zostanie miejsce  do prowadzenia aktywności lokalnej. Na kolejnych kondygnacjach budynku zmieści się sala wystawowa, pomieszczenia biurowe, studio nagrań, sale muzyczna, wokalna, baletowa oraz dwie pracownie tematyczne.
Na drugim piętrze - na  niższej części dachu znajdzie się ogólnodostępny taras o łącznej powierzchni ok. 120 m2. Dach nowej części zaprojektowano jako miejsce ekologiczny „zielony dach”. Na terenie wokół budynku znajdzie się miejsce na scenę letnią oraz dodatkowe miejsca parkingowe, usytuowane od strony ul. Radzymińskiej.

Rozbudowa Domu Kultury Zacisze - to inwestycja ważna i długo oczekiwana w naszej dzielnicy. W ramach przebudowy cały budynek otrzyma nie tylko nowy wygląd ale także w całości zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi Krzysztof Miszewski zastępca burmistrza dzielnicy Targówek.

Przebudowę DK Zacisze będzie realizowała wyłoniona w przetargu Firma Budowlana Wojciech Chełchowski Barbara Chełchowska S.C. z Warszawy. Budynek zaprojektowany został przez pracownię LWS Łaniewski-Wołłk, Stępniak ARCHITEKCI.

wizualizacja Domu Kultury Zacisze po przebudowie, widok z ukosa na biało-szarą dwu-kondygnacyjną bryłę budynku oraz na chodnik i pokryty trawą placyk przed budynkiem. Zarówno po chodniku, jak i trawiastym placu spacerują ludzie
Zobacz galerię (2 zdjęć)
wizualizacja Domu Kultury Zacisze po przebudowie, widok z ukosa z pewnej wysokości na biało-szarą dwu-kondygnacyjną bryłę budynku oraz na fragment placu zabaw, szpaler drzew i chodnik przy ulicy