Dom opieki dla osób niepełnosprawnych powstanie na Targówku

Wizualizacja domu opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych na Targówku. Dom dwukondygnacyjny, elewacja w kolorze białym z domieszką koloru ciemnoszarego na dolnej kondygnacji i na boku budynku.

<p>Podpisanie umowy na wykonanie zadania pn.: "Budowa Domu Opieki Społecznej oraz ośrodka wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną" przy ul. Wysockiego, odbyło się w Urzędzie Dzielnicy Targówek</p>

Podpisanie umowy na wykonanie zadania pn.: "Budowa Domu Opieki Społecznej oraz ośrodka wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną" przy ul. Wysockiego, odbyło się w Urzędzie Dzielnicy Targówek.
W spotkaniu z wykonawcą wyłonionym w przetargu uczestniczyli: Małgorzata Kwiatkowska – burmistrz Dzielnicy Targówek, Krzysztof Miszewski – zastępca burmistrza Dzielnicy Targówek oraz Marek Zychla - Prezes PBO Śląsk sp. z o.o.
Dom opieki powstanie na działce, należącej do m.st. Warszawy, położonej przy ulicy Wysockiego 7 (dawny teren po obiektach magazynowo usługowych). Zgodnie z umową, budynek zostanie oddany do użytku już za dwa lata tj. w 2023 roku.

Dane techniczne:

Obiekt przeznaczony będzie dla 46 osób niepełnosprawnych intelektualnie, które zostaną zakwaterowana na stałe. Dodatkowo w budynku przewidziano miejsce dla 30 osób kolejnych osób, które będą korzystały z tzw. opieki dziennej. W budynku zlokalizowane będą dwa „mieszkania chronione” dla osób z niepełnosprawnością. Podopieczni domu opieki będą mieli zapewniona wszechstronną rehabilitację a także przygotowywani będą do samodzielnej egzystencji i podejmowania pracy w różnych zawodach w zależności od stopnia niepełnosprawności.

W części przeznaczonej na pobyt dzienny będą zlokalizowane pracownie tematyczne, sale do rehabilitacji i sala teatralna. Obiekt wyposażony będzie w stołówkę z zapleczem kuchennym. Na terenie inwestycji wyznaczona będzie strefa sportu w której powstanie siłownia plenerowa, boisko wielofunkcyjne.

Na terenie inwestycji wybudowany zostanie ogród sensoryczny, który umieszczony będzie w sąsiedztwie tarasu z oczkiem wodny oraz ogrodu deszczowego. Miejsce wykorzystywane będzie jako strefa wypoczynku i spotkań z rodzinami.

Powierzchnia zabudowy: 1.597,90 m2 Powierzchnia użytkowa: 4.218,3 m2 Koszt inwestycji: 25 mln zł

Podpisanie umowy na budowę domu opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych, od lewej: wiceburmistrz Krzysztof Miszewski, burmistrz Małgorzata Kwiatkowska oraz prezes PBO Śląsk sp. z o.o. - Marek Zychla
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Podpisanie umowy na budowę domu opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych, na zdjęciu burmistrz Targówka - Małgorzata Kwiatkowska