null

Dzień Edukacji Narodowej na Targówku 2022

Drukuj otwiera się w nowej karcie

11 października 2022 r., w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej na Targówku Urząd Dzielnicy zorganizował okolicznościową uroczystość dla pracowników oświaty. Wydarzenie odbyło się w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury.

Na galę przybyli nauczyciele, dyrektorzy szkół, przedszkoli, placówek oświatowych Dzielnicy. W uroczystości udział wzięli: Wiesław Raboszuk – wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Małgorzata Kwiatkowska – burmistrz Targówka oraz wiceburmistrzowie: Jędrzej Kunowski i Dorota Kozielska. Urząd miasta reprezentowała Joanna Gospodarczyk – dyrektor Biura Edukacji m.st. Warszawy, Iwona Wujastyk – radna m.st. Warszawy. Radę dzielnicy Targówek reprezentowali Kamil Maciejczuk - wiceprzewodniczący rady oraz Katarzyna Górska - Manczenko, Justyna Rucyk i Hanna Sobótka. Obecni byli również działacze związków zawodowych Ryszarda Kamińska prezes Zarządu Oddziału Warszawa Praga Północ - Targówek - Białołęka Związku Nauczycielstwa Polskiego, Bożena Sołdek wiceprzewodnicząca Międzyzakładowej Komisji nr 517 Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ ”Solidarność.

Podczas wydarzenia wręczono gratulacje dyrektorom i nauczycielom, którym przyznane zostały nagrody: Medale Komisji Edukacji Narodowej,  Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Prezydenta m.st. Warszawy. Ponadto przyznano nagrody Burmistrza Dzielnicy Targówek oraz po raz dziewiąty wyłoniono laureatów nagrody Artifex Docendi (Mistrz Nauczania) - nauczycieli inspirujących swoich podopiecznych, osoby lubiane i szanowane przez młodzież.

Uroczystość zakończył spektakl „Dla Ciebie śpiewałem ...” z piosenkami z dwudziestolecia międzywojennego. Galę prowadzili: Agnieszka Kunikowska i Robert Tondera.

Lista laureatów nagród:

Medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymali:

  • Beata Kopacz – nauczyciel matematyki
  • Agnieszka Wieczorek – kierownik świetlicy
  • Sylwester Kuśmierz – nauczyciel wychowania fizycznego

Nagrodę ministra edukacji i nauki otrzymali:

  • Marzena Jantas – dyrektor Przedszkola nr 155 „Roztańczona kraina”
  • Wiesława Dziklińska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58 im. Tadeusza Gajcego
  • Marek Nocuła – dyrektor XlVI Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi im. Stefana Czarnieckiego

Nagrodę mazowieckiego kuratora oświaty otrzymały:

  • Alicja Marciniak – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 298 im. Jana Kasprowicza
  • Halina Nowak – nauczyciel Zespołu Szkół nr 34 im. Mieszka I
  • Karolina Sarota – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 114 z oddziałami integracyjnymi im. Jędrzeja Cierniaka

Nagrodę prezydenta m.st. Warszawy otrzymali:

  • Edyta Jaskulska – dyrektor Przedszkola nr 90 „Entliczek pentliczek”
  • Maria Suchocka – nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 58 im. Tadeusza gajcego
  • Sylwia Ciesielska - Kozarzewska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 398
  • Anna Kuch – pedagog w Zespole Szkół z oddziałami integracyjnymi nr 41
  • Marta Wiernikowska – wicedyrektor Przedszkola Integracyjnego nr 120
  • Marek Nocuła – dyrektor XLVI Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi im. Stefana Czarnieckiego

Nagrodę Artifex Docendi 2022 w kategorii szkoły podstawowe otrzymały:

  • Magdalena Lewandowska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 42 z oddziałami integracyjnymi im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
  • Małgorzata Raczko – nauczyciel języka polskiego dla przybywających z zagranicy w Szkole Podstawowej nr 58 im. Tadeusza Gajcego
  • Edyta Gierlich-Kowalczyk – nauczyciel historii, doradztwa zawodowego w szkole podstawowej nr 378 im. Ignacego Jana Paderewskiego

Nagrodę Artifex Docendi 2022 w kategorii szkoły ponadpodstawowe otrzymali:

  • Dominik Zuziak – nauczyciel języka polskiego w CXXXVII Liceum Ogólnokształcącym z oddziałami dwujęzycznymi im. Roberta Schumana
  • Jolanta Malinowska-Bednarska – nauczyciel historii, historii i społeczeństwa w zespole szkół im. Piotra Wysockiego

Nagrodę Artifex Docendi 2022 w kategorii przedszkola otrzymała:

  • Edyta Grodzka – nauczyciel wychowania przedszkolnego, dyrektor Przedszkola Integracyjnego nr 120

Nagrodę burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy otrzymali:

  • Anna Zakołodna – nauczyciel Przedszkola nr 18
  • Katarzyna Liwska – nauczyciel Przedszkola nr 88 „Pod zielonym listkiem”
  • Magdalena Myszkowska – nauczyciel Przedszkola nr 90 „Entliczek pentliczek”
  • Wioletta Czerwonka – nauczyciel Przedszkola nr 94 „Kraina słonecznych marzeń”
  • Magdalena jończyk – nauczyciel Przedszkola nr 106
  • Katarzyna Kokoszko – nauczyciel Przedszkola nr 119 „W zielonym ogrodzie”
  • Marzena Witkowska – nauczyciel Przedszkola Integracyjnego nr 120
  • Ewa Wojcieszki – nauczyciel Przedszkola nr 154 „Pod wesołą truskaweczką”
  • Dorota Szatan – nauczyciel Przedszkola nr 155 „Roztańczona kraina”
  • Marek Ruciński – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 28 im. Stefana Żeromskiego
  • Justyna Szafirska nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 58 im. Tadeusza Gajcego
  • Maria Bartold – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 84 im. Waleriana Łukasińskiego
  • Artur Jóźwiak – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 84 im. Waleriana Łukasińskiego
  • Agata Szczypiorska – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 84 im. Waleriana Łukasińskiego
  • Magdalena Czady – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 84 im. Waleriana Łukasińskiego
  • Kamila Kamińska – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 114 z oddziałami integracyjnymi im. Jędrzeja Cierniaka
  • Sandra Kołodziejska – nauczyciel Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi nr 275 im. Artura Oppmana
  • Wioletta Bodecka – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 277 im. Elizy Orzeszkowej
  • Jowita Januchta-Michalska – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 285 im. Jana Marcina Szancera
  • Katarzyna Tanert-Terejko – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 285 im. Jana Marcina Szancera
  • Luiza Bączek – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 298 im. Jana Kasprowicza
  • Mariola Napiórkowska – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 377 im. Mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala"
  • Małgorzata Hanc – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 378 im. Ignacego Jana Paderewskiego
  • Katarzyna Wilińska – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 378 im. Ignacego Jana Paderewskiego
  • Agnieszka Gonciarz – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 398
  • Adam Łapiński – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 380 im. Jana pawła II
  • Agnieszka Sejbuk – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 380 im. Jana Pawła II
  • Artur Kowalski – nauczyciel XIII Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi im. Płk. Leopolda Lisa-Kuli
  • Grażyna Czyżkowska – nauczyciel XIII Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi im. Płk. Leopolda Lisa-Kuli
  • Diony Chura Nuńez – nauczyciel XLVI Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi im. Stefana Czarnieckiego
  • Marek Zając – nauczyciel XLVI Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi im. Stefana Czarnieckiego
  • Martyna Widawska – nauczyciel VIII Ogrodu Jordanowskiego
  • Beata Staniszewska - nauczyciel Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 13
  • Lech Pawłowski – nauczyciel Zespołu Szkół nr 34 im. Mieszka I
  • Anna Magdziak – nauczyciel Zespołu Szkół z oddziałami integracyjnymi nr 41
  • Małgorzata Kober – nauczyciel Zespołu Szkół z oddziałami integracyjnymi nr 41
  • Urszula Jarosz-Rek – nauczyciel Zespołu Szkół z oddziałami integracyjnymi nr 41
  • Weronika Piasecka – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 13
  • Katarzyna Patrzyczna – dyrektor VIII Ogrodu Jordanowskiego
  • Eliza Polak – dyrektor Przedszkola nr 18
  • Monika Zuziak – dyrektor Przedszkola nr 81
  • Agnieszka Zosiuk-Grodzka – dyrektor Przedszkola nr 88 „Pod zielonym listkiem”
  • Izabela Komorowska – dyrektor Przedszkola nr 91 „Zaczarowany ogród”
  • Beata Gela – dyrektor Przedszkola nr 94 „Kraina słonecznych marzeń”
  • Katarzyna Siwik – dyrektor Przedszkola nr 95 z oddziałami integracyjnymi im. Króla Maciusia I
  • Elżbieta Wosk-Berdowska – dyrektor Przedszkola nr 103
  • Maria Postek – dyrektor Przedszkola nr 106
  • Elżbieta Pakieła – dyrektor Przedszkola nr 113 „Przedszkole w tęczowym kręgu”
  • Jolanta Skwarek – dyrektor Przedszkola nr 115 „Przedszkole pod klonem"
  • Anna Biedruna – dyrektor Przedszkola nr 119 „W zielonym ogrodzie”
  • Małgorzata Kubiak – dyrektor Przedszkola nr 123 „Ocean marzeń”
  • Anna Ajdys – dyrektor Przedszkola nr 125 „Pod złotym promykiem”
  • Dorota Gliwicka – dyrektor Przedszkola nr 128 „Kraina magicznych liczb”
  • Danuta Bajor – dyrektor Przedszkola nr 150 „Przystanek uśmiech”
  • Alicja Zan – dyrektor Przedszkola nr 154 „Pod wesołą truskaweczką”
  • Mariola Drzewińska – dyrektor Przedszkola nr 156
  • Ewa Maciejewska-Kamionek – dyrektor Przedszkola nr 157 „Przedszkole z serduszkiem”
  • Luiza Wajgelt – dyrektor Przedszkola nr 432 „Łączka zajączka”
  • Barbara Krupińska – dyrektor Przedszkola z oddziałami integracyjnymi nr 442
  • Aneta Tołoczko-Hordyj – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 28 im. Stefana Żeromskiego
  • Aneta Lipska - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 42 z oddziałami integracyjnymi im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
  • Ewa Gałązka – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 52 im. Macieja Aleksego Dawidowskiego "alka"
  • Zofia Rostek – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 84 im. Waleriana Łukasińskiego
  • Magdalena Raboszuk – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 114 z oddziałami integracyjnymi im. Jędrzeja Cierniaka
  • Marta Politowicz – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 277 im. Elizy orzeszkowej
  • Grzegorz Kaliski – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 377 im. Mjr Henryka Dobrzańskiego "hubala"
  • Anna Perczyńska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 378 im. Ignacego Jana Paderewskiego
  • Sylwia Andruszczyszyn – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 380 im. Jana pawła ii
  • Izabela Pielat-Świerczyńska – dyrektor XIII Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi im. Płk. Leopolda lisa-kuli
  • Beata Pajęcka-Pluta – dyrektor Zespołu Szkół nr 128
  • Sławomir Zieliński – dyrektor Zespołu Szkół nr 34 im. Mieszka I
Zobacz galerię (7 zdjęć)