Dzień Seniora na Targówku

Już po raz siódmy na Targówku odbył się Dzielnicowy Dzień Seniora. Sympatyczne spotkanie, zorganizowane na terenie PGR Bródno cieszyło się dużym powodzeniem.

Dzień Seniora organizowany przez Fundację Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „HEJ, KONIKU!” i Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek, zawsze przyciąga wiele osób. Spotkanie  odbyło się pod patronatem Małgorzaty Kwiatkowskiej - burmistrz Dzielnicy Targówek. Kameralna impreza, połączona z animacjami oraz poczęstunkiem dla nestorów, odbyła się na gościnnym terenie PGR Bródno. Ponad 150 uczestników w miłej i przyjaznej atmosferze spędziło piątkowe przedpołudnie. Podczas imprezy można było posłuchać chóru męskiego „Żurawie” oraz wykładu na temat tradycji i zwyczajów ludowych. Seniorzy mieli możliwość stworzenia jesiennych dekoracji oraz skosztowania regionalnych potraw. Uwieńczeniem spotkania było wręczenie „Książek Kucharskich od Seniora”. Książka została wydana przez Ośrodek Pomocy  Społecznej, a znalazły się w niej autorskie przepisy seniorów z Targówka.

Pogoda dopisała, więc na zakończenie wszyscy chętni wzięli udział w potańcówce przy akompaniamencie akordeonu na świeżym powietrzu.