null

Edith i Marlene - spektakl z muzyką na żywo

Drukuj otwiera się w nowej karcie
21.06.2022 19:00 - 21.06.2022 21:00
Dom Kultury Świt, Wysockiego 11, Warszawa

„Édith i Marlene” to wybitnie przedstawiona opowieść o wieloletniej przyjaźni dwóch niezwykłych kobiet i znanych całemu światu artystek - Édith Piaf i Marleny Dietrich. Ukazuje dwie różne osobowości, dwa różne temperamenty – chłodną, wyniosłą Marlene i spontaniczną, ciągle poszukującą miłości Édith.

Obydwie miały pogmatwane życie osobiste i obydwie wiele w życiu straciły. Miały jednak pasję. Tą pasją była sztuka. Miłość do śpiewu i muzyki połączyła te tak skrajnie odmienne kobiety. To właśnie największe przeboje z repertuaru obydwu artystek są nieodłącznym motywem tego spektaklu. Usłyszymy między innymi: “La vie en rose”, “Padam, padam” i “Milord” z repertuaru Édith Piaf, a także słynną piosenkę ,,Ich hab’ noch einen Koffer in Berlin’’. 
Premiera spektaklu, która odbyła się 26 maja rozeszła się szerokim echem i poruszyła wszystkich oglądających. 21  czerwca o 19.00 przeżyjemy to jeszcze raz. Bądźcie z nami!

Wrażenia naszych gości po premierze:

„Zagrane fantastyczne, emocjonalne, podparte, znaczące. Aktorzy zagrali duchowo. Wnętrze i budynek Domu Kultury Świt świetnie daje temu tło.”
 – Edward Linde Lubaszenko

„Wrażenia doskonałe. Bardzo piękny i szlachetny spektakl. Wzruszający. Świetna robota aktorska i reżyserska, wszystko się tu zgadza. Przepiękne piosenki – kultowe. Świetnie zaaranżowane przez Janka Młynarskiego muzycznie, zupełnie nowa jakość.” 
– Mariusz Drężek

„Jestem pełna podziwu, nie tylko dla aktorów, którzy są na scenie, dla ich talentu wokalnego i w ogóle stworzenia tej niezwykłej historii, ale i dla wszystkich twórców za to, że na tej scenie udało się stworzyć klimat absolutnie przenoszący ludzi w czasie.”
 – Paulina Holz

Reżyseria: Maria Seweryn
Kierownictwo muzyczne: Jan Młynarski
Reżyseria światła: Marcin Robak
Kostiumy: Tomasz Ossoliński
Obsada: Elżbieta Nagel, Marcin Januszkiewicz, Andrzej Deskur, Matylda Damięcka, Stanisław Banasiuk, Tomasz Borkowski, Jakub Wieczorek

Więcej informacji na stronie internetowej Domu Kultury Świt

 

Plakat, w górnej części po lewej stronie duży napis „Edith i Marlene” wraz z grafiką- ręka trzymająca żarzącego się papierosa, na którym siedzi wróbel. Po prawej stronie informacje tekstowe: Spektakl zmuzyką na żywo, nowy termin, 21.06.2022/ 19:00. Pod informacjami tekstowymi logotyp Domu Kultury Świt. W dolnej części plakatu wypisane: reżyseria/ Maria Seweryn, kierownictwo muzyczne/ Jan Emil Młynarski.

 

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.