null

„Hektor” i jego przygody

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Stowarzyszenie Praskie „Patrz Sercem” przekazało dla uchodźców z Ukrainy, którzy zatrzymali się na Targówku książeczki dla dzieci. Publikacja pt. „Hektor – psia historia” autorstwa Renaty Kamińskiej napisana została w języku Ukraińskim.

Znaczna część nakładu wydanego w Polsce trafi do najmłodszych czytelników we Lwowie, Charkowie oraz Żytomierzu. Kilkadziesiąt egzemplarzy książki stowarzyszenie przekazało także do Urzędu Dzielnicy Targówek. W spotkaniu z przedstawicielem stowarzyszenia wzięli udział: burmistrz Małgorzata Kwiatkowska oraz radni Targówka Kamil Maciejczuk i Jerzy Żarnecki. Stowarzyszenie „Patrz Sercem” reprezentowała Agnieszka Inez–Zachar.

Z uwagi na ograniczoną liczbę egzemplarzy,  książka trafia do bibliotek na Targówku oraz do Ośrodka Pomocy Społecznej (OPS). Obecnie OPS na Targówku opiekuje się 3.300 osobami dorosłymi oraz blisko trzema tysiącami dzieci z Ukrainy.

na tle ścianki promocyjnej z kolorowym logo dzielnicy Targówek w kształcie litery "T" stoją od lewej: radny Targówka Kamil Maciejczuk, Agnieszka Inez–Zachar (Stowarzyszenie „Patrz Sercem”), burmistrz Małgorzata Kwiatkowska oraz radny Targówka Jerzy Żarnecki. W rękach wszystkie osoby trzymają książkę „Hektor – psia historia”
stoją od lewej: Kamil Maciejczuk, Agnieszka Inez–Zachar, Małgorzata Kwiatkowska oraz Jerzy Żarnecki