null

Wyjście z miasta: Jezioro Torfy. Spacer leśny, relaksacyjny

Drukuj otwiera się w nowej karcie
16.04.2023 10:45 - 16.04.2023 14:00
las, dwie seniorki siedzą na konarze brzozy tyłem do obserwatora

Dom Kultury Świt zaprasza na kolejny spacer z cyklu “Wyjście z miasta” po leśnych terenach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. W kwietniu wybierzemy się na spacer szlakiem zakochanego łabędzia. Naszym punktem docelowym będzie jezioro Torfy i żyjąca tam od lat para łabędzi niemych. Jezioro Torfy intryguje pięknem i wyłaniającą się z niego bezkresną ciszą.

Skorzystamy z kwietniowego czasu, kiedy światło dnia jest już żywe, a powietrzu zdarza się owiać nas mrozem, by poddać się kontemplacyjnej atmosferze jeziora i jego pary mieszkańców.

kiedy:

niedziela 16 kwietnia 2023/ godz.10:45

start spaceru:

stacja PKP Otwock Śródborów

jak dotrzeć:

pociąg Kolei Mazowieckich R7, odjazd ze stacji Warszawa Stadion (godz. 10:08) lub ze stacji Warszawa Wschodnia (godz. 10:11). Jeżeli rekomendowany przez nas pociąg się spóźni, będziemy czekać ze startem spaceru do przybycia pociągu. Uwaga! Po zmianie rozkładu jazdy pociąg nie przejeżdża przez stację Warszawa Śródmieście. Warszawa Stadion jest stacją początkową.

zapisy:

mal@dkswit.com.pl

udział bezpłatny

czas trwania: 3h
długość trasy: ok. 10 km
tempo spaceru: swobodne, nie szybkie

“Wyjście z miasta” to roczny cykl spacerów leśnych, głównie po terenach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.
Mazowiecki Park Krajobrazowy to leśny kompleks, którego terytorialny zasięg rozpoczyna się jeszcze w Warszawie, w dzielnicy Wawer wyjątkowym i pięknym Rezerwacie im. Króla Jana Sobieskiego i ciągnie dalej wzdłuż kolejowej linii otwockiej, aż do wysuniętych na południe Bagna Całowanie i Bagien Celestynowskich.
By dostać się do tych przyrodniczo cennych i pięknych miejsc, nie trzeba wiele. Wystarczy wsiąść do pociągu, by po chwili wysiąść w urokliwych miejscowościach podwarszawskich, skąd po kilku minutach marszu znajdujemy się w lesie. W rocznym cyklu “Wyjście z miasta” będziemy poznawać poszczególne części Parku.

Nadchodzące spacery:

14.05.2023 r. – szczegóły już wkrótce!