null

Kierunek: Wyspy Owcze. Spotkanie autorskie z Urszulą Chylaszek

Drukuj otwiera się w nowej karcie
28.03.2023 18:00 - 28.03.2023 19:30
Arteneum, Radzymińska 121, Warszawa
szare iglo w nowoczesnym stylu, zbudowane z paneli w kształcie pięciokątów. Wokół iglo rozciąga się trawiasty krajobraz Wysp Owczych

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Urszulą Chylaszek i jej reportażem „Kanska. Miłość na Wyspach Owczych”! Wybierzemy się w podróż do tajemniczego zakątka Europy, krainy morza, wiatru, twardych ludzi a także... wielu religii i mniejszości!

Wyspy Owcze zamieszkuje niespełna 54 tysiące mieszkańców ale to właśnie oni są głównymi bohaterami książki. Urszula Chylaszek, reporterka i fotografka, opowiada o dynamicznie zmieniającym się kraju, portretując osobisty i społeczny wymiar rewolucji obyczajowej na Wyspach Owczych. Jak mała i tradycyjna społeczność radzi sobie z odmiennością i innością? Kiedy bohaterka reportażu – Laila - odkryła, że jest lesbijką, uciekła z Wysp Owczych. Tak jak wiele innych osób, które nie mogły dopasować się do tradycyjnego modelu życia wyspiarzy. Po latach wróciła, by odkryć, że pod jej nieobecność kraj zmienił się nie do poznania. Jak bardzo? Dowiemy się podczas rozmowy z Urszulą Chylaszek 28 marca.

Mimo poruszania trudnych, dla niektórych kontrowersyjnych, tematów książka Chylaszek jest stonowana i oddaje głos wielu, bardzo różnym bohaterom. Niemym bohaterem tej opowieści jest również krajobraz, który przez lata kształtował Farerów - dumny, solidarny i odporny lud, zdolny do radzenia sobie z każdym sztormem – nie tylko tym od morza...

Urszula Chylaszek – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym. Pisze i fotografuje. Publikowała m.in. w "Dużym Formacie", "Piśmie", "Kontynentach", "Krainie Bugu", "Sidetracked Magazine".

Wstęp wolny!

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.