null

Kompleks Basenów Rehabilitacyjnych "Muszelka"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
W kompleksie basenów znajduje się pływalnia o wymiarach 25x12 m i głębokości 1,20 m do 1,80 m, dodatkowo dysponujemy dwudziestopięciometrowym torem do rehabilitacji i nauki pływania o szer. 3 m i głęb. 90 cm. Tor ten posiada platformę zjazdową dla wózków inwalidzkich, którą osoby niepełnosprawne mogą zjechać bezpośrednio do wody.

Do zajęć rehabilitacyjnych służy również dwudziestopięciometrowa niecka o głęb. 1,20 m do 60 cm, wyposażona w urządzenia do hydromasażu, tor do nauki chodzenia i suchy tor dla rehabilitanta. Na hali basenowej znajduje się także salka do ćwiczeń rehabilitacyjnych, jacuzzi, oraz dwie sauny (fińska i parowa). Pływalnia prowadzi zajęcia nauki i doskonalenia pływania dla placówek oświatowych w godz. przedpołudniowych oraz dla klientów indywidualnych po południu.

W ramach kontraktu z NFZ świadczymy usługi rehabilitacyjne dla dzieci i młodzieży. W ramach współpracy z firmami zewnętrznymi na pływalni odbywają się zajęcia aqua aerobiku, ćwiczenia oswajające w wodzie dla niemowlaków oraz gimnastyka dla kobiet w ciąży (moduł instruktażowy w ramach Szkoły Rodzenia prowadzonej przez SZPZLO Warszawa-Targówek). W budynku skorzystać można ze sklepiku sportowego, kawiarni oraz solarium.

Do dyspozycji klientów przygotowano 4 przebieralnie mogące obsłużyć jednorazowo 156 klientów. Osoby oczekujące mogą obserwować korzystających z pływalni przebywając na trybunach lub na terenie letniego ogrodu na dachu pływalni. Pływalnia wyposażona jest w windę i ciągi komunikacyjne przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Przed pływalnią znajduje się parking dla 25 samochodów.
Zobacz galerię (4 zdjęć)