null

Komunikat końcowy - mistrzostwa dzielnicy Targówek w tenisie stołowym

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniach 7 oraz 9 grudnia 2021r w godz. 10:00 – 13:00 odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Targówek w tenisie stołowym w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzież w kategoriach DZIECI (7 grudnia) oraz MŁODZIEŻ (9 grudnia). Zawody miały miejsce w sali OSIR Targówek przy ul. Łabiszyńskiej 20A.

W oba dni zawody miały podobny przebieg. Rozpoczęły się punktualnie o godz. 10:00 odprawą organizatora z sędziami oraz nauczycielami. Szkoły zostały przydzielone do jednej lub dwóch grup w drodze losowania. Po losowaniu nastąpiła prezentacja gry z wyjaśnieniem najważniejszych przepisów oraz odpowiedziami na pytania zawodników i nauczycieli.

Po fazie grupowej do półfinałów awansowały dwie najlepsze szkoły z każdej grupy i grały „na krzyż” - pierwsze miejsce z grupy A z drugim miejscem grupy B i odwrotnie. Zwycięzcy półfinałów mierzyli się w finale i grze o złote medale, przegrani grali mecz o 3. miejsce. Wyjątek stanowiła kategoria DZIECI DZIEWCZĘTA. Tam całe zawody przeprowadzone zostały systemem każdy z każdym ze względu na to, że do turnieju przystąpił tylko 4 szkoły.

Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:
Kategoria DZIECI CHŁOPCY:
1. miejsce – Szkoła Podstawowa STO
2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 84
3. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 377
4. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 275
miejsca 5-8 – Szkoły Podstawowe nr 42, 277, 298, 380.