null

Koncert dla Ukrainy: Cлава Україні

Drukuj otwiera się w nowej karcie
20.03.2022 19:00 - 20.03.2022 20:30
Dom Kultury Zacisze, Blokowa 1, Warszawa
plakat: Koncert dla Ukrainy, w centralnej części plakatu grafika przedstawiająca łany żółtego rzepaku i niebieskie niebo. Poniżej grafiki informacja o koncercie - treść zawarta jest w artykule

Zapraszamy na koncert dedykowany Ukrainie z udziałem zespołów Werchowyna, Wyraj i BezGranic z repertuarem tradycyjnych pieśni ukraińskich. Wystąpią zespoły: Werchowyna, Wyraj

Werchowyna nieprzerwanie śpiewa od 31 lat, choć nieczęsto można ją spotkać na koncertach. Po 5 latach ponownie wystąpi na Zaciszu. W programie tradycyjne pieśni ukraińskie.
Zespół powstał w 1991 roku z inicjatywy studentów uczelni warszawskich, związanych ze środowiskiem Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich. Na początku repertuar koncentrował się na pieśniach zasłyszanych podczas górskich wędrówek. Dawno niesłyszane pieśni i melodie łemkowskie, ukraińskie, huculskie ożywały dzięki zapałowi i emocjom młodych wykonawców. Werchowyna była gościem największych w Polsce festiwali muzyki etnicznej począwszy od Łemkowskiej Watry w Żdyni, przez Spotkania Folkowe z Wiejskiego Podwórza w Czeremsze, czy Mikołajki Folkowe w Lublinie.
Dzisiejsza Werchowyna koncentruje się na wielogłosowym, białym śpiewie, bez instrumentów - a capella.
Od kilku już lat zespół koncertuje niezwykle rzadko, a na ich tradycyjny doroczny koncert w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej przychodzi ponad tysiąc osób.
Werchowyna śpiewa już wiele lat, wciąż z tą samą pasją.

Zapraszamy 20 marca 2022 r. (w niedzielę) o godz.19.00 do Domu Kultury Zacisze (ul. Blokowa 1).
Wstęp wolny. Cegiełka dobrowolna. Dochód przekazany będzie na rzecz Domu Ukraińskiego - Fundacja "Nasz Wybór" (płatne gotówką do puszki wolontariuszy) i przekazane na pomoc Uchodźcom z Ukrainy, aktywizacje dzieci i kobiet oraz codzienne funkcjonowanie punktu konsultacyjnego dla uchodźców. 

Zapisy telefoniczne: +48 22 679 84 69 od dnia 10.03.2022 r.

Więcej informacji na stronie internetowej Domu Kultury Zacisze 
 

Załączniki:

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.