null

Koniec ferii, czas do szkoły

Drukuj otwiera się w nowej karcie
scena w Domu Kultury Świt, zdjęcie grupowe artystów i ich opiekunów, na zdjęciu jest także burmistrz dzielnicy Targówek - Małgorzata Kwiatkowska oraz przedstawiciele Domu Kultury Świt

Co dobre szybko mija. Tak samo było i tym razem. Zimowe ferie dla dzieci i młodzieży już zakończone. Młodzież od poniedziałku wraca do szkół. Podsumowanie akcji „Zima w mieście” na Targówku odbyło się w Domu Kultury „Świt”.

W wydarzeniu przygotowanym przez Wydział Edukacji Urzędu Dzielnicy wzięli udział przedstawiciele samorządu: Małgorzata Kwiatkowska - burmistrz Targówka, Aneta Wyczółkowska – przewodnicząca dzielnicowej  Komisji Edukacji i Wychowania, Katarzyna Majdura – naczelnik Wydziału Edukacji i Wychowania, opiekunowie i wychowawcy oraz dzieci i młodzież.

Burmistrz dzielnicy przekazała kierownikom placówek „Zimy w mieście” podziękowania. Otrzymali je także dyrektorzy i pracownicy instytucji, które udostępniły swoje obiekty na potrzeby „Zimy w mieście” m.in.: Ośrodka Sportu i Rekreacji, Biblioteki Publicznej, Domu Kultury „Świt”, VIII Ogrodu Jordanowskiego oraz Zespołu Szkół nr 41, który gościł warsztaty FAKT.

W akcji „Zima w mieście” na terenie Targówka wzięło udział  ponad 800 dzieci. Zajęcia zorganizowały szkoły podstawowe: nr 28,  42, 58, 114, 206, 275, 285 i 380. Dzieci uczestniczyły w wycieczkach, warsztatach, przedstawieniach teatralnych, balach i koncertach. Młodzi ludzie w ramach wycieczek odwiedzali kina i muzea, brali udział w zajęciach z cyklu „Akademia Młodego Ratownika”. Sporo czasu dzieci poświęcały na zajęcia sportowe z instruktorami w placówkach. Dzięki uprzejmości Ośrodka Sportu i Rekreacji uczestnicy „Zimy w mieście” doskonalili umiejętność pływania oraz jazdy na łyżwach. Ciekawe zajęcia przygotowały  również biblioteki oraz Ogród Jordanowski w naszej dzielnicy.

Podsumowaniem spotkania w DK Świt była premiera przedstawienia teatralnego o przygodach dzielnicowej maskotki pt. „Przygody Stefana Łasicy”, przygotowanego przez uczestników Ferii Artystyczno-Kulturalnych Targówka FAKT.

scena w Domu Kultury Świt, zdjęcie grupowe artystów i ich opiekunów, na zdjęciu jest także burmistrz dzielnicy Targówek - Małgorzata Kwiatkowska oraz przedstawiciele Domu Kultury Świt