null

Letnie kino plenerowe: Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
07.07.2022 21:30 - 07.07.2022 23:10
górka za Domem Kultury Zacisze, Blokowa 1, Warszawa

Dom Kultury Zacisze zaprasza na pierwszy seans w ramach Letniego kina na Zaciszu, czyli fantastyczny włoski komediodramat „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” Paola Genovese’a, włoskiego reżysera i scenarzysty.

Film dotyka problemu szczerości w relacjach damsko-męskich, jednocześnie pokazując, jak bardzo można nie znać najbliższych sobie osób.
Grupa przyjaciół podczas wspólnej kolacji postanawia w ramach niewinnej zabawy upublicznić wszystkie swoje e-maile, rozmowy i wzajemnie skrywane tajemnice.

Opis filmu:
Eva (Kasia Smutniak) i Rocco (Marco Giallini) zapraszają na kolację siedmioro swoich przyjaciół, by wspólnie podziwiać zaćmienie Księżyca. W mieszkaniu pary zjawiają się: świeżo upieczeni małżonkowie Cosimo (Edoardo Leo) i Bianca (Alba Rohrwacher), małżeństwo z wieloletnim stażem Lele (Valerio Mastandrea) i Carlotta (Anna Foglietta) oraz Peppe (Giuseppe Battiston), który po rozwodzie nie potrafi znaleźć ani stałej partnerki, ani stałego zatrudnienia. Także gospodarze borykają się ze swoimi problemami, głównie z buntowniczą naturą ich dorastającej córki.

Podczas kolacji Eva proponuje grę, której zasady są niezwykle proste: wszyscy odkładają na stół swoje telefony i odczytują na głos każdą otrzymaną wiadomość. Mimo początkowych obiekcji cała grupa zgadza się na udział w zabawie. Z każdym kolejnym SMS-em okazuje się jednak, że wieloletni przyjaciele i małżonkowie tak naprawdę zupełnie się nie znają...
Twórcą filmu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” jest włoski reżyser i scenarzysta filmowy Paolo Genovese, który w 2018 roku zasiadał w jury konkursu głównego na festiwalu filmowym w Wenecji.

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie 
Reżyser: Paolo Genovese
Czas trwania: 97 min
Kraj produkcji: Włochy
Muzyka: Maurizio Filardo

Więcej informacji na stronie internetowej DK Zacisze
 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.