Młodzieżowa Rada Dzielnicy Targówek otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego

Przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy (Małgorzata Kwiatkowska - burmistrz, Jędrzej Kunowski - wiceburmistrz), Rady Dzielnicy Targówek (Aneta Wyczółkowska), urzędnicy oraz przedstawiciele Młodzieżowej Rady Dzielnicy Dzielnicy Targówek na wspólnym zdjęciu na tle ścianki promocyjnej

Młodzieżowa Rada Dzielnicy Targówek (MRDT) otrzymała wsparcie z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w ramach instrumentu „Mazowsze dla Młodzieży”. Pieniądze przeznaczone zostaną na realizację projektu „Bądź liderem lokalnym - poradnik młodego radnego”. Projekt ma na celu opracowanie Poradnika Młodego Radnego oraz przeprowadzenie szkoleń dla młodzieży.

Przekazanie symbolicznego czeku na kwotę blisko 9.000 zł odbyło się 3 października w Urzędzie Dzielnicy Targówek. Czek został wręczony przedstawicielom MRDT: Izabeli Węgier, Mateuszowi Miziołkowi, Franciszkowi Malikowi. Poradnik Młodego Radnego zostanie opracowany w formie podręcznika, zawierającego zestaw pytań i odpowiedzi przydatnych młodym osobom, zamierzającym rozpocząć swoją drogę w samorządzie.

„Mazowsze dla młodzieży” to jeden z najnowszych programów samorządu województwa. Dzięki niemu gminy, powiaty i dzielnice mają możliwość uzyskania środków na rozwój pomysłów młodzieżowych rad. Warto już w młodym wieku uczyć się zarządzania, współpracy z ludźmi, pozyskiwania środków, a co najważniejsze, wdrażania swoich pomysłów w życie. Młodzieżowe rady są do tego świetnym miejscem. Oferowane wsparcie jest dla młodzieży szansą na rozwój oraz docenieniem ich aktywności.

W spotkaniu z młodymi radnymi uczestniczyli: Małgorzata Kwiatkowska – burmistrz Targówka, Jędrzej Kunowski - zastępca burmistrza, Aneta Wyczółkowska - przewodnicząca Komisji Edukacji i Wychowania Rady Dzielnicy Targówek oraz Katarzyna Majdura - naczelnik Wydziału Edukacji i Wychowania. Obecne były również koordynatorki młodzieżowej rady Katarzyna Patrzyczna - dyrektor VIII Ogrodu Jordanowskiego i Paulina Borzecka - inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.