Nowoczesna bieżnia na terenie OSiR-u już działa

25 listopada br. odbyło się uroczyste otwarcie stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Targówek po modernizacji bieżni oraz wymianie źródeł światła. Wieloletnie starania o dofinansowanie inwestycji przyniosły efekt, ponieważ oba przedsięwzięcia zostały współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz przez Miasto Stołeczne Warszawa.

W uroczystości otwarcia wzięli udział: Senator RP Marek Borowski, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Wiesław Raboszuk, Wiceprezydent m. st. Warszawy Renata Kaznowska, Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji m. st. Warszawy Janusz Samel, Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Targówek Krzysztof Miszewski i Jędrzej Kunowski, radne Dzielnicy Targówek Hanna Sobótka, Katarzyna Górska-Manczenko i Justyna Rucyk, Przewodniczący Komisji Obiektów i Urządzeń PZLA Robert Sienkiewicz, prezes firmy TAMEX Obiekty Sportowe S.A. Robert Burzycki oraz prezes Signify Poland Tomasz Książek.
Po oficjalnych przemówieniach Dyrektora OSiR Targówek Jacka Pużuka i zaproszonych gości, uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 38 im. Ireny Sendlerowej wzięli udział w biegu otwarcia. Dla wszystkich uczestników i gości przygotowano poczęstunek, a także gorącą czekoladę i herbatę. Uczniowie otrzymali pamiątkowe medale za pierwszy bieg na zmodernizowanej bieżni.

Podczas modernizacji bieżni zadbano o wszystkie parametry nawierzchni lekkoatletycznej, dzięki czemu OSiR Targówek uzyskał świadectwo Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Odnowienie bieżni wykonano w technologii CONIPIR SP firmy CONICA specjalizującej się produkcji profesjonalnych nawierzchni sportowych. To pierwszy miejski obiekt w Warszawie z certyfikatem PZLA, który umożliwia rozgrywanie oficjalnych zawodów oraz zamieszczanie wyników w oficjalnych statystykach związku.

Nowe oświetlenie boiska piłkarskiego firmy PHILIPS ArenaVision LED gen3.5 pozwoli zaoszczędzić zużycie energii o około 43%, a jednocześnie ponad 2 krotnie zwiększy natężenie światła do 350 luksów. Cała inwestycja przyczyniła się do znacznej poprawy stanu środowiska naturalnego, ponieważ wpływa na ograniczenie emisji dwutlenku węgla, a lampy LED nie emitują promieniowania UV oraz podczerwieni.
Zmodernizowany stadion z pewnością zachęci mieszkańców do aktywnego spędzania czasu wolnego, a sportowcy będą mogli pobijać swoje rekordy.

Koszty realizacji inwestycji:

Modernizacja bieżni – 600 000 zł w tym 300 000 zł z programu  „Mazowsze dla sportu”
Wymiana źródeł światła na stadionie – 250 000 zł w tym 100 000 z programu „Mazowsze dla środowiska”
Indywidualne korzystanie z bieżni lekkoatletycznej jest bezpłatne w godzinach pracy Ośrodka, a z boiska piłkarskiego jest odpłatne po wcześniejszej rezerwacji.

Zobacz galerię (2 zdjęć)

Sprawdź lokalizację na mapie