null

ZDM wskazał wykonawców oświetlenia na ul. Kondratowicza

Drukuj otwiera się w nowej karcie
widok na ulicę Kondratowicza, na pierwszym planie widoczna jest koparka obok znajdują się pracownicy wygładzający teren na budowie metra
Autor: ZDM Warszawa

Zarząd Dróg Miejskich wybrał firmy, które wykonają oświetlenie i sygnalizacje świetlne w pięciu lokalizacjach na ul. L. Kondratowicza. W przyszłym tygodniu zostanie również wyłoniona firma, która zadba o nasadzenia zieleni w rejonie odtwarzanej ulicy Kondratowicza.

Budowa drugiej linii metra na Targówku jest już na ostatniej prostej. Finalizacja prac wiąże się z przyśpieszeniem tempa robót na powierzchni. ul. L. Kondratowicza całkowicie zmieni się na całym kluczowym odcinku, czyli między ulicami Rembielińską a św. Wincentego. Nie będzie przypominać arterii sprzed 2018 r. Przejdzie całkowitą metamorfozę i stanie się bezpieczna, w pełni dostępna dla wszystkich uczestników ruchu, a także bardziej zielona.

Przedsięwzięcie koordynują trzy miejskie jednostki – Metro Warszawskie, Zarząd Transportu Miejskiego i Zarząd Dróg Miejskich. Naszą rolą jest dopilnowanie prac nad korytarzem podziemnej kolei. Podzieliliśmy je na cztery segmenty: prace drogowe, sygnalizacje, oświetlenie i zieleń. Pierwszy powierzyliśmy miejskiemu Zakładowi Remontów i Konserwacji Dróg (ZRiKD), drugi, trzeci i czwarty przydzielimy wykonawcom zewnętrznym.

Pełny tekst artykułu dostępny jest na stronie internetowej ZDM Warszawa