null

Podsumowanie Dzielnicowego Programu Edukacji Ekologicznej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
W kończącym się już roku szkolnym 2018/2019 w Dzielnicowym Programie Edukacji Ekologicznej udział wzięło 35 placówek oświatowych, w tym 19 przedszkoli, 12 szkół podstawowych, 3 licea oraz Zespół Szkół im. Piotra Wysockiego.
W ramach Programu, placówki oświatowe przez cały rok szkolny uczestniczyły w wielu zajęciach edukacyjnych związanych z ochroną środowiska.
Były to np. zajęcia edukacyjne w Kampinoskim Parku Narodowym, Biebrzańskim Parku Narodowym, gospodarstwach agroturystycznych, warsztaty przyrodnicze i zoologiczne w PGR Bródno, w Ogrodzie Botanicznym PAN, a także liczne zajęcia realizowane bezpośrednio w placówkach oświatowych, dotyczące życia zwierząt, ochrony przyrody, opieki nad zwierzętami, gospodarki odpadami.
W ramach Programu zorganizowano również Rodzinny Piknik Ekologiczny z bogatą ofertą warsztatów edukacyjnych przeprowadzonych w ramach Gry Rodzinnej. Piknik odbył się 9 czerwca 2019 roku w Parku Bródnowskim.

Głównym elementem Dzielnicowego Programu Edukacji Ekologicznej jest niezmiennie Dzielnicowy Konkurs Ekologiczny.
Ogłoszony został przez Burmistrza Dzielnicy Targówek, a jego realizacją zajął się Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Targówek.
Konkurs skierowany był do wszystkich dzielnicowych placówek oświatowych. Łącznie uczestniczyło w nim 14 przedszkoli i 14 szkół. Wszyscy uczestnicy Dzielnicowego Konkurs Ekologicznego otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Dzielnicowy Konkurs Ekologiczny 2019 rozegrano w następujących konkurencjach:

I. Olimpiada Ekologiczna Przedszkolaków
II. „Zwierzęta w mieście” – praca plastyczna
III. Ekologia na co dzień – tekst satyryczny
IV. Coś z niczego czyli drugie życie odpadów – przedmiot użyteczny w gospodarstwie domowym
V. Quiz wiedzy ekologicznej dla szkół podstawowych

Wykonane prace plastyczne w kategoriach praca plastyczna „Zwierzęta w mieście” oraz „Coś z niczego czyli drugie życie odpadów” – przedmiot użyteczny w gospodarstwie domowym - wystawione zostały w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek podczas finału Dzielnicowego Programy Edukacji Ekologicznej.

Nie tylko uczestnicy poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody. Placówki oświatowe za realizację Programu w roku szkolnym 2018/2019 oraz uczestnictwo w Dzielnicowym Konkursie Ekologicznym otrzymały cenne pomoce edukacyjne m.in. laptopy, mikroskopy, lupy, ptaszki z dźwiękiem, zestawy badawcze do filtrowania wody i do obserwacji roślin, modele roślin, plansze edukacyjne, multimedialne atlasy geograficzne i wiele innych pomocy do wykorzystania na zajęciach edukacyjnych w kolejnych latach.

Wszyscy uczestnicy Dzielnicowego Konkursu Ekologicznego 2019 wykazali się dużą wiedzą i bardzo dobrym przygotowaniem. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy oraz zachęcamy o udziału w przyszłym roku szkolnym.
Zobacz galerię (3 zdjęć)