null

Pogadajmy wersem: slam poetycki i koncert na Kołowej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
21.05.2022 16:00 - 21.05.2022 20:00
Arthouse Kołowa, Kołowa 18, Warszawa

W drugim dniu Festiwalu Streetfoodu na Targówku (20-22 maja) czekają na Was wyjątkowe atrakcje. 21 maja od godziny 16:00 zapraszamy na slam poetycki, czyli pojedynek na słowa, a od godziny 18:00 grupa BESTSENS zagra dla Was wspaniały koncert i prawdziwy JAM. Wstęp wolny!

W programie:

  • 16:00 Slam – pojedynek na słowa
  • 18:00 Koncert grupy BESTSENS i JAM session

Slam poetycki to popularna forma rywalizacji poetów, performerów, ludzi związanych z kabaretem, teatrem lub hip-hopem oraz ciekawych sceny amatorów. Różnorodność form, wyrażeń, głosy oraz narracje, wędrują ze sceny i przekonują (lub nie) zebranych. Każdy może spróbować swoich sił - tego dnia scena i mikrofon przez dwie godziny należą do Was!

Swój udziału można zgłaszać drogą elektroniczną na adres e-mail: poetyckislammik@gmail.com do 20.05.2022 r. do godz. 23.59 lub osobiście na kwadrans przed startem. W przypadku większej liczby zgłoszeń o uczestnictwie zadecyduje kolejność.
Zwycięzca zostanie wyłoniony w trakcie rund trwających odpowiednio 2,5 min, 3 min i 4 min. Wyraźnie zabrzmi głos publiczności, gdyż jej głosami zostanie przyznana jedna, jedyna nagroda główna w wysokości 300 PLN (netto). Co więcej każdy z występujących w slamie dostanie pakiet upominków związanych z ARTHOUSE Kołowa.
Organizator dopuszcza używanie rekwizytów. Będzie to jeden ze slamów eliminacji warszawskich Warszawskiej Ligi Slamowej.

Prowadząca: Monika Marianna Blaszczak

Zespół Bestsens rozgrywa jam sessiony w wielu warszawskich klubach. W ARTHOUSE Kołowa zagrają własne utwory, po czym rozpoczną Free Jam Session. Jest to otwarta forma improwizacji, w której może wziąć udział każdy wokalista i muzyk. Taka zabawa słowami i dźwiękami nie wymaga specjalnego przygotowania i znajomości standardów muzycznych. Wszystkie utwory powstają na miejscu, tu i teraz. Taka, otwarta forma artystyczna to najlepszy sposób na poszukiwanie nowych motywów i stylów muzycznych.

Zespół Bestsens to muzycy rodem z warszawskiej bohemy muzycznej i nie tylko. Najczęściej można ich spotkać na wydarzeniach kulturalnych po praskiej stronie Wisły. Pojawiają się nie tylko w klubach muzycznych czy salach koncertowych ale również na wernisażach, w kawiarniach literackich i na plenerowych akcjach. Łączą jazz, punk i poezję śpiewaną. 

Grupę tworzą: 

  • Jakub Węgrzyn – lider zespołu odpowiedzialny za teksty, śpiew i melorecytację. To jeden z najbardziej utytułowanych polskich poetów na Slamach Poetyckich. 
  • Kornel Gołoś – gitara elektryczna, świetny solista i kompozytor. Występował m.in. z wybitnym polskim skrzypkiem jazzowym Maciejem Strzelczykiem.
  • Krzysztof Niemkiewicz – basista, weteran warszawskich jam sessionów. Grał w wielu składach muzycznych.
  • Maciej Jabłoński – trębacz i telewizyjny realizator dźwięku. Występuje na scenie muzycznej stolicy od kilkunastu lat. 
  • Tomasz Niewierny – perkusista. To muzyk sesyjny, związany z wieloma składami rozgrywającymi warszawskie jam sessiony.

Informacja dla spragnionych i głodnych: w czasie wydarzenia trwać będzie Festiwal Streetfoodu na Targówku. Specjalnie dla Was do stolicy zjeżdżają kuchnie z całego świata.

wielokolorowa grafika, na której wyróżnia się mikrofon i kolorowe plamy oraz hasła: improwizacja, poezja, muzyka. Poniżej znajduje się tekst: Pogadajmy wersem, slam i koncert w Arthouse Kołowa.

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.