Informujemy, iż od dnia 2 sierpnia 2021 r. odwieszona została na terenie m.st. Warszawy stacjonarna działalność Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego przy ul. Św. Wincentego 87, I piętro, pokój nr 21.
Obsługa klientów w Punkcie świadczona jest osobiście, jak również telefonicznie pod numerem (22) 44 38 732 w godzinach pracy Punktu (informacja poniżej).
Bezpłatne porady dla mieszkańców
Masz problemy, przeżywasz życiowy kryzys? Doświadczasz przemocy?
Ty lub ktoś z Twoich bliskich ma problem z uzależnieniem od alkoholu oraz środków odurzających. Jesteś członkiem rodziny osoby uzależnionej?
Nie zwlekaj!
Zapraszamy do Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy przy ul. Św. Wincentego 87. Wejście - klatka nr I (I piętro - pokój nr 21); tel. (22) 44-38-732 (czynny w godzinach pracy konsultantów)
- poniedziałek:10.00 - 14.00 oraz 16.00 - 19.00
- wtorek: 12.00 - 16.00
- środa: 10.00 - 14.00
- czwartek: 10.00 - 14.00 oraz 16.00 - 20.00
- piątek: 16.00 - 20.00
Czym jest punkt informacyjno-konsultacyjny?
Punkt Informacyjno - Konsultacyjny to miejsce, w którym przez 5 dni w tygodniu prowadzona jest bezpłatna pomoc konsultacyjna skierowana do mieszkańców Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy. Z pomocy konsultantów mogą skorzystać dorośli mieszkańcy, a także młodzież mająca problemy psychologiczne i prawne oraz problemy związane z uzależnieniami, współuzależnieniem oraz HIV/AIDS.
Celem działalności Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego jest:
- zwiększenie wiedzy mieszkańców w zakresie szkodliwości przyjmowania napojów alkoholowych i innych środków psychoaktywnych oraz przyczyn i skutków stosowania przemocy w szkole, rodzinie i środowisku lokalnym,
- ułatwienie mieszkańcom dostępu do informacji o podejmowanych przez Miasto działaniach profilaktycznych oraz edukacyjnych w obszarze rozwiązywania problemów wynikających z uzależnień od środków psychoaktywnych, przemocy i przeciwdziałania HIV/AIDS,
- zwiększenie dostępu do informacji w zakresie działalności profilaktycznej i edukacyjnej oraz z obszaru profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, a także innych uzależnień,
- zmniejszenie poziomu bezradności osób uzależnionych od alkoholu i innych środków odurzających, osób współuzależnionych oraz doznających i stosujących przemoc, będących mieszkańcami m.st. Warszawy.
Do kogo skierowana jest pomoc?
Nasi specjaliści zapewniając anonimowość i poczucie zaufania, udzielają pomocy oraz wsparcia osobom:
- uzależnionym od alkoholu oraz ich rodzinom,
- doświadczającym przemocy,
- stosującym przemoc,
- mającym problemy emocjonalne,
- potrzebującym pomocy prawnej,
- potrzebującym wsparcia psychologicznego,
- podejmującym ryzykowne zachowania, a także żyjącym z HIV/AIDS, rodzinom i ich bliskim.
Jak pomagamy?
Do zadań konsultantów Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego należą:
- wstępna diagnoza i ocena sytuacji rodzinnej,
- udzielanie konsultacji i porad:
- prawnych,
- psychologicznych,
- pedagogicznych
- oraz porad z zakresu:
- profilaktyki uzależnień,
- pomocy ofiarom przemocy w rodzinie,
- profilaktyki HIV/AIDS,
- motywowanie do podjęcia leczenia oraz kierowanie do specjalistycznych placówek,
- inicjowanie interwencji w przypadku diagnozy przemocy domowej,
- udostępnianie materiałów edukacyjnych i informacyjnych,
- prowadzenie informacji telefonicznej.
Kim są nasi specjaliści?
Nasi konsultanci to fachowcy posiadający szeroką wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie udzielania pomocy potrzebującym. Są otwarci na wszelkie problemy i wyzwania. Zawsze z życzliwością i ze zrozumieniem podchodzą do każdego potrzebującego.
W Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym czekają na Państwa: Radcowie Prawni, Psycholodzy, Pedagog, Edukator profilaktyki uzależnień.
Kto nadzoruje prowadzenie Punktu Informacyjno – Konsultacyjnego?
Nadzór nad pracą Punktu Informacyjno – Konsultacyjnego prowadzi Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy (ul. Kondratowicza 20, 00-983 Warszawa), tel. kontaktowy: (22) 44-38-730, e-mail: mciszewska@um.warszawa.pl
Serdecznie zapraszamy!