null

Punkt szczepień przeciwko COVID -19 na Targówku

Drukuj otwiera się w nowej karcie
infografika: "Zaszczep się w Warszawie" z wykazem warszawskich punktów szczepień powszechnych

Już w piątek 14 maja 2021 roku na Targówku rozpoczyna działanie punkt szczepień przeciwko wirusowi COVID-19. Punkt zlokalizowany został w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Targówek przy ulicy Ossowskiego 25

Już w piątek 14 maja 2021 roku na Targówku rozpoczyna działanie punkt szczepień przeciwko wirusowi COVID-19. Punkt zlokalizowany został w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Targówek przy ulicy Ossowskiego 25.
W godzinach 8.00 - 18.00 od poniedziałku do niedzieli będzie można bezpłatnie zaszczepić się przeciwko wirusowi COVID -19.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych w rejonie ulicy Ossowskiego, rekomendujemy udanie się na szczepienie komunikacją miejską. Dla osób, które będą zmuszone dojechać samochodami, dzielnica wyznaczyła parkingi w następujących lokalizacjach: parking przy stacji metra Targówek Mieszkaniowy (ulice Ossowskiego/Pratulińska), ulica Gościeradowska – zgodnie oznaczeniami oraz parking ZGN u zbiegu ulic Wincentego/Borzymowska.

Jak zarejestrować się na szczepienie?
Na szczepienie przeciw COVID-19 można się rejestrować według rządowego harmonogramu szczepień, który obecnie jest realizowany według kolejnych roczników urodzeń.

Gdy posiadamy wystawione e-skierowanie, na szczepienie można się zarejestrować na cztery sposoby:

 1. Zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię pod numer 989:
  Można to zrobić samemu lub może zapisać nas ktoś bliski z rodziny. W ten sposób można umówić na szczepienie dziadków lub rodziców - do zapisu telefonicznego wystarczy numer PESEL osoby, którą chcemy zgłosić na szczepienie.
  Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale podając go otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
  Podczas rejestracji telefonicznej należy wybrać z dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie - jeśli został podany numer telefonu komórkowego – zostanie na niego wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
   
 2. Zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl: Poprzez e-rejestrację można zarejestrować się na dwa sposoby: za pomocą Profilu Zaufanego (to pełna rejestracja) i bez użycia Profilu Zaufanego (tzw. szybka ścieżka).

  - Pełna rejestracja z Profilem Zaufanym: wymaga zalogowania się przez Profil Zaufany: System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu naszego zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie odpowiedni albo chcemy zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wówczas wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację szczepienia.
  Po dokonaniu rezerwacji, system wyśle powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomni o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
  Jeżeli nie posiadamy Profilu Zaufanego, należy skontaktować się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystać ze wsparcia swojej przychodni, albo skorzystać z tzw. szybkiej rejestracji.

  - Szybka rejestracja bez Profilu Zaufanego: bez logowania się przez Profil Zaufany: Na stronie https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth należy wybrać ścieżkę „szybka rejestracja”.
  System poprosi o podanie numeru PESEL, nazwiska i numeru telefonu. Po wpisaniu danych należy kliknąć „Zarejestruj się”. Otrzymamy wtedy wiadomość SMS z kodem do wpisania w okienko, które pojawiło się na stronie rejestracji po kliknięciu „Zarejestruj się”. Po zapisaniu się na termin szczepienia, otrzymuje się SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie z systemu e-zdrowie.
  Szybka ścieżka służy tylko do umawiania terminu szczepienia – nie możesz go jednak w ten sposób zmienić lub anulować.
   
 3. Wysłać SMS
  Wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie (oba numery prowadzą do jednego systemu), łączymy się z systemem, który krok po kroku będzie kierował co zrobić w dalszej kolejności.
  Najpierw zostaniemy poproszeni o wysłanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. Wtedy system rejestracji zaproponuje najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko naszego miejsca zamieszkania. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem system wyślę SMS przypominający o terminie i miejscu wizyty. Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.
   
 4. Kontakt z wybranym punktem szczepień
  Jeżeli chcemy zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – należy się skontaktować z tą placówką i umówić termin szczepienia.

Mapa punktów szczepień przeciw COVID-19: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

Załączniki:

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

map-oracle@1.0.0/js/MapOracleMap.es as MapOracleMap