null

Relacja z premiery koncertowej wersji “Panna Wolna”

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Emocji nie zabrakło, ale absolutnie nie były to tylko trudne emocje. Było miejsce na radość. Była przestrzeń na troskę, jak i również na miłość. Ale największą furorę zrobiła muzyka. Genialna muzyka. Była to premiera, po której czujesz niedosyt! Zastanawiasz się, czym jest dla Ciebie szczęście i co spakowałbyś do swojej walizki.

13 maja 2022 roku o godz. 18.00 miała miejsce premiera koncertowej wersji “Panna Wolna” w Domu Kultury Świt w Warszawie. Autorski program “Panna Wolna” to muzyczne przedstawienie, które opowiada prawdziwe historie, ale pokazuje też, że w obliczu tragedii możemy być sprawczy. 

Koncert zagrali:

  • Anastasija Litvinyuk – fortepian
  • Igor Hnydyn – perkusja
  • Roman Chraniuk – kontrabas
  • Anna Hnydyn – vocal
  • Dorota Kopka – prowadzenie i vocal

Anastasija i Igor we Lwowie tworzą zespół Shockolad. Grali na największych estradach. Wydali wiele płyt. Muzyka pozwala im przekazać emocje. Chcą jednak nie tylko wzruszać, ale też przypominać, że dobro jest w nas. Teraz, gdy trwa wojna w Ukrainie pokazują, że życzliwość jest najważniejszą mocą, jaką ma człowiek.

Koncert: Panna Wolna - poruszył serca....

Scena Domu Kultury Świt. Na scenie widoczne są cztery osoby. Od lewej Anastasija Litvinyuk gra na fortepianie, Roman Chraniuk na kontrabasie oraz Igor Hnydyn na perkusji. Z boku za oświetlonym stolikiem siedzi zamyślona czwarta osoba.

 

To był bardzo poruszający, pełen emocji koncert. To była muzyka duszy. Utwór "Dla świata" daje nadzieję i przywraca wiarę w ludzi. Wyszłam z myślami, żeby cieszyć się tym, co mam i być uważną na każdą chwilę - mówi Małgorzata Kwiatkowska, Burmistrz Dzielnicy Targówek

Scena Domu Kultury Świt. Anastasija Litvinyuk gra na fortepianie

 

Najlepsi jazzmani Ukrainy i Andrzej Pągowski na jednej scenie i to na naszej scenie! Za nami precyzyjnie wyreżyserowana narracja, spotkanie niezwykłej muzyki z piękną grą słów,z pewnością emocjonalne przebudzenie pozostawia nas z pytaniami gdzieś tam głęboko. Uwielbiam takie właśnie momenty i takie wydarzenia, które są po coś, bo nie zawsze chodzi przecież tylko o rozrywkę. Dzięki "Pannie Wolnej" jeszcze bardziej współczuję, ale też jeszcze bardziej jestem wdzięczna za to co tu i teraz – Lidia Krawczyk, Dyrektor DK ŚWIT

Zdjęcie grupowe zespołu - cztery osoby dorosłe oraz dziewczynka, w tle napis "Panna wolna"

 

A jak teraz czuje autorka scenariusza ...

Na premierze spektaklu "Panna Wolna. Co jest w czerwonej walizce?" mieliśmy najlepszych widzów na planecie Ziemia. Jeszcze raz mocno Państwa przytulam. Było wiele pytań o to, czy będziemy grać dalej. Będziemy! Ruszamy w trasę koncertową. Siedzę teraz w samochodzie przed Domem Kultury Świt i czuję spokój. Taki błogi spokój. Zupełnie nowe dla mnie uczucie. Usłyszałam dziś tyle prawdziwych, miłych słów i wiem, że tak trzeba żyć, że razem możemy wszystko. Dosłownie. Dziękuję! Do zobaczenia! - Magdalena Mankowska

Organizatorami koncertu była Fundacja EcoEvolution we współpracy z Urzędem Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy oraz Domem Kultury Świt.

Scena Domu Kultury Świt. Zdjęcie wspólne zespołu wraz ze zgromadzonymi gośćmi po zakończeniu koncertu "Panna wolna"

 

Koncertowa wersja projektu “Panna Wolna” opiera się na artystycznej wizji solidarności z Ukrainą, której odzwierciedleniem jest ekomural mający tą samą nazwą „Panna Wolna”. Mural o powierzchni ponad 130 m2 można podziwiać przy ulicy Radzymińskiej 140. Autorem projektu muralu jest artysta plastyk Andrzej Pągowski.

Planowane są kolejne odsłony koncertu. 
Więcej informacji o muralu i koncertach na stronie: https://ecoevolution.org/