null

Spektakl EDITH i MARLENE w reż. Marii Seweryn - premiera!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
26.05.2022 19:00 - 26.05.2022 20:30
Dom Kultury Świt, Wysockiego 11, Warszawa

Zapraszamy na spektakl "Edith i Marlene", który już podczas próby czytanej zgromadził pełną widownię. Jest to premiera spektaklu a zarazem nowej Sceny Impresaryjnej Domu Kultury Świt - nowej sceny teatralnej po praskiej stronie Wisły. Spektakl w reżyserii Marii Seweryn i pod kierownictwem muzycznym Jana Młynarskiego to porywająca podróż w czasie i przez kontynenty.

“Édith i Marlene” to opowieść o wieloletniej przyjaźni dwóch niezwykłych kobiet i wybitnych artystek – Édith Piaf i Marleny Dietrich. Widzimy dwie różne osobowości, dwa różne temperamenty – chłodną, wyniosłą Marlene i spontaniczną, ciągle poszukującą miłości Édith.
Obydwie miały pogmatwane życie osobiste, obydwie wiele w życiu bezpowrotnie straciły. Ale zarówno Édith, jak i Marlene miały pasję. Tą pasją była sztuka. To miłość do śpiewu i muzyki połączyła te tak skrajnie odmienne kobiety. Zresztą największe przeboje z repertuaru obydwu artystek są nieodłącznym motywem tego spektaklu. Usłyszymy między innymi: “La vie en rose”, “Padam, padam” i “Milord” z repertuaru Édith Piaf, a także słynną piosenkę “Ich bin von kopf bis fuss auf liebe eingestellt” z filmu “Błękitny anioł”, gdzie tytułową rolę grała Marlena Dietrich.
Premiera spektaklu wypada w Dniu Matki – jest to wspaniała okazja aby zaprosić mamę na spektakl.

Reżyseria: Maria Seweryn
Kierownictwo muzyczne: Jan Emil Młynarski

Obsada:

  • Elżbieta Nagel
  • Marcin Januszkiewicz
  • Andrzej Deskur
  • Matylda Damięcka
  • Stanisław Banasiuk
  • Tomasz Borkowski
  • Jakub Wieczorek
Grafika na której widać kobiecą dłoń trzymającą papierosa, na którym przysiadł wróbel. Grafika zawiera tekst: Edith i Marlene. Premiera 26.05.2022, godzina 19:00. Reżyseria Maria Seweryn. Scena Impresaryjna Domu Kultury Świt.

 

 

 

 

Bilety dostępne na stronie internetowej internetowego systemu sprzedaży Domu Kultury Świt

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.