null

Spektakl: Księga Matek

Drukuj otwiera się w nowej karcie
02.12.2023 19:00 - 02.12.2023 20:00
Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1, Warszawa
grafika przedstawiająca kobietę odwróconą profilem z uniesioną ręką w kierunku ust. Na grafice napis "Księga matek"

Dom Kultury Zacisze zaprasza widzów 14+ na spektakl Księga matek. To podróż przez wiele wymiarów macierzyństwa wiecznie uwikłanego w cykl życie-śmierć-odrodzenie

Księga matek jest kobietą. Rodzi się z krystalicznie pięknego uczucia miłości, a żyje w ambiwalencji. Między znakami zapytania, wykrzyknikami i wielokropkami. Księga matek to podróż przez wiele wymiarów macierzyństwa wiecznie uwikłanego w cykl życie-śmierć-odrodzenie, a w dzisiejszych czasach zawieszonego gdzieś pomiędzy oczekiwaniami a rzeczywistością.
Pomiędzy obrazkami z instagrama, których pragniemy, a codziennymi trudnościami, których nie wypada umieszczać w kadrze. Kobieta-matka zdaje się zarówno królować, jak i być poddaną.
Ze sceny dociera wielogłos. Aktorki są trzy, ale głosów kobiecych nieskończona ilość. Warto sprawdzić czy Twój własny głos został usłyszany przez twórców spektaklu.

Tak o spektaklu pisze jedna z widzek:

Dziękuję Wam bardzo za ten spektakl i że dałyście tutaj o nim znać. Ruszył we mnie tyle strun (...). Płakałam lub utykałam łzy w gardle, jako matka, jako córka, jako kobieta, jako marzycielka, jako koleżanka i przyjaciółka, jako przyszła matka dorosłych dzieci... Śmiałam się z Wami, czułam. Naprawdę piękną i potrzebną sztukę stworzyłyście.

  • Reżyseria: Bartosz Mazur
  • Scenariusz: Joanna Grabowiecka
  • Adaptacja: zespół
  • Obsada: Diana Kadłubowska, Żaneta Sławińska-Zdunik, Magdalena Górska
  • Głosy z offu: Natalka Polańska, Anitka Rubinowska, Helena Mazur, Danuta Nagórna, Klara Kadłubowska
  • Muzyka: Marcin Zdunik (kompozycje, wiolonczela), Oliwier Andruszczenko (instrumenty dęte), Hubert Zemler (instrumenty perkusyjne)
  • Producent: Fundacja ANIMEA

Podziękowanie za pozwolenie na wykonanie utworu „Takiego chłopaka” (słowa: Natalia Grosiak, muzyka: Natalia Grosiak i Dawid Korbaczyński).

Wydarzenie komplementarne:

Mikser CIAŁO – MÓJ DOM, 3 grudnia 2023, godz. 10.00-14.00
Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: fundacjaanimea@gmail.com, sms tel. 600 775 369. Warsztat bazuje na treści spektaklu. 
Obejrzenie spektaklu NIE jest warunkiem koniecznym do udziału w Mikserze.
Więcej informacji o mikserze.

Projekt finansuje m.st. Warszawa.

Więcej informacji na stronie internetowej DK Zacisze