null

Spektakl: O Złotym Dzwonku Świętego Mikołaja

Drukuj otwiera się w nowej karcie
17.12.2023 11:00 - 17.12.2023 12:00
Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1, Warszawa
kukiełki Świętego Mikołaja i Anioła

Dom Kultury Zacisze (ul. Blokowa 1) zaprasza na przedstawienie dla dzieci w wieku 3+ w wykonaniu Teatru Promyk o rodzeństwie, które oczekują na wizytę Świętego Mikołaja

Zapraszamy dzieci w wieku 3+ i ich rodziców na spektakl pt. O Złotym Dzwonku Świętego Mikołaja w wykonaniu Teatru Promyk.
Akcja przedstawienia toczy się symultanicznie na dwóch płaszczyznach. Pierwsza to dom rodzeństwa Zosi i Stasia oczekujących wizyty Świętego Mikołaja. Druga to Niebo, gdzie Aniołek pomaga Świętemu Mikołajowi w przygotowaniu i pakowaniu świątecznych prezentów. Jednak jak to zwykle bywa nic nie jest zbyt łatwe. Na Ziemi dzieci martwią się o to czy zasłużyły na prezenty, bo nie są pewne swej grzeczności, a w Niebie zjawia się ciekawski i psotny Diabełek.
Drocząc się z Aniołkiem i bezustannie psocąc sprawia, że najważniejszy atrybut Świętego Mikołaja, jego Złoty Dzwonek spada na Ziemię. Tu znajdują go Zosia i Staś, którzy wcale nie są pewni czy chcą, aby Dzwonek wrócił do Świętego Mikołaja.
Dzięki współpracy widzów obydwa wątki przedstawienia, zarówno ten ziemski jak i niebiański znajdują swoje szczęśliwe zakończenie. Pozwala ono Świętemu Mikołajowi odwiedzić zarówno bohaterów przedstawienia, jak i uczestniczące w nim dzieci.
Widzowie nie narzekają na brak uśmiechu, bowiem spektakl pełen jest melodyjnych piosenek i zabawnych sytuacji. Zapewnia nieustający żywy odbiór i uczestnictwo dzieci w perypetiach bohaterów.

Scenariusz i reżyseria: Grzegorz Ociepka
Scenografia: Grzegorz Fijałkowski i Maria Ociepka
Muzyka: Robert Stul
Występują: Iwona Fijałkowska i Grzegorz Ociepka
Czas trwania: 45 min.

Zasady udziału w przedstawieniu:

  1. Każda osoba, która chce uczestniczyć w przedstawieniu zobowiązana jest do posiadania wejściówki.
  2. Miejsca nie są numerowane. Widownia ustawiona jest na jednym poziomie. Liczba miejsc jest ograniczona.
  3. Rzędy od I do V zarezerwowane są dla dziecięcej publiczności. Rodziców prosimy o siadanie w dalszych rzędach.
  4. DK Zacisze jest otwarty dla widzów 30 minut przed spektaklem.
  5. Przy wejściu do sali teatralnej odbywa się kontrola wejściówek.
  6. Prosimy o stosowanie się do wskazówek pracowników DK Zacisze w zakresie zajmowania miejsc i bezpieczeństwa na widowni.
  7. Kawiarenka w DK Zacisze będzie czynna przed i w trakcie spektaklu.
  8. Biorąc udział w spektaklu wyrażają Państwo zgodę na nieodpłatne utrwalanie, wykorzystywanie i rozpowszechnianie wizerunku uczestnika/opiekuna w formie fotograficznej i filmowej przez DK Zacisze zgodnie z art.81 ust.1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4.02.1994. Zgoda dotyczy rozpowszechniania przez DK Zacisze wizerunku uczestnika/opiekuna w formie fotografii i materiału filmowego bez ograniczeń czasowych za pośrednictwem dowolnego medium dla celów związanych z promocją działalności DK Zacisze.
  9. Pobranie wejściówki i uczestnictwo w spektaklu jest równoznaczne z akceptacją powyższych zasad.

Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Wejściówki do pobrania w sekretariacie Domu Kultury Zacisze (ul. Blokowa 1 ) od 24.11.2023 r.

Więcej informacji na stronie internetowej Domu Kultury Zacisze