null

Spektakl Teatru Skene w DK Zacisze

Drukuj otwiera się w nowej karcie
19.11.2023 18:00 - 19.11.2023 19:00
Dom Kultury Zacisze, Blokowa 1, Warszawa
zdjęcie siedzącego, elegancko ubranego mężczyzny

Dom Kultury Zacisze zaprasza widzów 12+ na spektakl pt. Teodor Zrzęda w wykonaniu Teatru Skene. Sztuka Carlo Goldoniego, wenecjanina z osiemnastego wieku przybliży warszawskiej publiczności najważniejsze idee komedii dell’art. i historię rodziny zdominowanej przez tytułowego Teodora Zrzędę.

Zapraszamy widzów 12+ na spektakl pt. Teodor Zrzęda w wyk. Teatru Skene.
Sztuka Carlo Goldoniego, wenecjanina z osiemnastego wieku nadal zachowuje swoją aktualność. Teatr Skene przybliży warszawskiej publiczności, w swojej najnowszej inscenizacji, najważniejsze idee tej na nowo odczytanej komedii. W pełnym zabawnych dialogów spektaklu zaaranżowanym na polską rzeczywistość lat 20 XX wieku, widzowie zobaczą historię rodziny zdominowanej przez tytułowego Teodora Zrzędę oraz dowiedzą się do czego może prowadzić upartość, brak empatii i sknerstwo. Poznają przekomiczne charaktery ludzkie począwszy od silnych, zdeterminowanych w realizacji swoich celów kobiet, poprzez romantycznych zakochanych, aż do unikających pełnienia swych obowiązków i broniących się przed dorosłością innych członków rodziny. Wszystko to zaprezentowane zostanie zachowując lekkość utworów dell’arte tak, aby poza momentami zastanowienia dostarczyć widzom wiele uśmiechu.

19 listopada 2023, niedziela, godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapisy telefoniczne od 6.11.2023 od godz. 10.00,
tel:  22 679 84 69, 22 743 87 10

Więcej informacji na stronie internetowej DK Zacisze 

plakat informacyjny "Teodor Zrzęda" spektakl dla widzów 12+". Plakat w żółtej tonacji, na środku znajduje się zdjęcie siedzącego, elegancko ubranego mężczyzny. Treść zawarta na plakacie znajduje się w artykule.