„Świetlica Pod Aniołem” - 20 lat działalności

Placówka Wsparcia Dziennego pn. „Świetlica Pod Aniołem" przy ul. Zamiejskej 6 została utworzona w styczniu 2003 r. W tym roku mija dwadzieścia lat od chwili, gdy rozpoczęła swoją działalność.

Początkowo placówka była prowadzona przez wolontariuszy, którzy postawili przed sobą cel utworzenia miejsca przyjaznego dzieciom. Obecnie  działalność placówki finansowana jest poprzez dotacje z budżetu Urzędu Dzielnicy Targówek. W świetlicy swoje miejsce znalazły dzieci z rodzin, wymagających dodatkowego wsparcia i opieki. Młodzi ludzie czują się tutaj potrzebni, bezpieczni i akceptowani. W placówce istnieje możliwość rozwijania uzdolnień i zainteresowań, prowadzone są m.in. zajęcia teatralne. Opiekunowie zwracają uwagę na problemy dzieci, oferowana jest pomoc w nauce.

Z okazji jubileuszu dwudziestolecia placówki składamy serdeczne podziękowania Wszystkim osobom zaangażowanym w jej prowadzenie.

Życzymy kolejnych lat aktywnej obecności w dzielnicy Targówek m. st. Warszawy oraz realizacji założonych celów.

Małgorzata Kwiatkowska
Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy