null

Trzy murale antysmogowe powstaną na Targówku

Drukuj otwiera się w nowej karcie
widok na fragment pola PGR oraz na zabudowania osiedla Targówek Mieszkaniowy z lotu ptaka

Prace związane z powstaniem murali ruszą już w październiku. Zapraszamy mieszkańców do udziału w akcji społecznej #TargowekBezSmogu.

Urząd Dzielnicy Targówek w październiku 2022 r., rozpoczyna realizację projektu pn. „Wykonanie murali antysmogowych oraz przeprowadzenie akcji informacyjno-edukacyjnej mającej na celu zwiększenie świadomości mieszkańców w zakresie ochrony powietrza i oszczędzania energii”. Projekt współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze dla czystego powietrza 2022”.

Projekt przewiduje wykonanie trzech ekologicznych murali, które umieszczone zostaną na ścianach budynków przy ulicach: Święciańskiej 14, ul. Rembielińskiej 19 i Suwalskiej 11.

Do malowania murali będzie wykorzystana farba antysmogowa, neutralizująca tlenki azotu oraz inne szkodliwe związki chemiczne występujące w powietrzu atmosferycznym. Barwne ekologiczne murale o łącznej powierzchni 621 m2 będą miały pozytywny wpływ na środowisko.

W ramach programu zostanie także przeprowadzona akcja informacyjno-edukacyjna dla mieszkańców. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na konieczność ochrony powietrza i środowiska. Zajęcia edukacyjne prowadzone będą w formie warsztatów, na które serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Wszystkie warsztaty są bezpłatne, a ich szczegółowy harmonogram znajduje się w załączonej ulotce.

W ramach akcji zostanie zorganizowane stoisko informacyjne dla mieszkańców
o tematyce antysmogowej. W programie przewidziany jest konkurs z nagrodami na najlepsze zdjęcie, nawiązujące do hasła #TargowekBezSmogu.
Zwycięzcy otrzymają hulajnogi elektryczne. Na zakończenie akcji mieszkańcy zostaną zaproszeni do wspólnej fotografii przy użyciu drona.

Informacje na temat akcji znajdują się na dedykowanej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych pod następującymi linkami: 

 

baner zawierający cztery logotypy: "Mazowsze serce Polski", "logo promocyjne m.st. Warszawy - zakochaj się w Warszawie na Targówku", "Mazowsze dla czystego powietrza" oraz "Green Officer"

 

 

Załączniki: