Uczciliśmy 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Na zdjęciu widoczne około 60 osób. W tle za osobami stojącymi widoczny pomnik Bitwy Warszawskiej 1920 r. na Targówku

15 sierpnia 2022 roku, w 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej, Urząd Dzielnicy Targówek zorganizował oficjalne obchody święta narodowego.

Główne uroczystości odbyły się przy historycznym pomniku znajdującym się przy ulicy Wysockiego. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, kombatanci, mieszkańcy, służby mundurowe oraz harcerze z ZHR. W trakcie uroczystości odśpiewany został Hymn Państwowy Rzeczpospolitej Polskiej, następnie okolicznościowe przemówienia wygłosili: radny Targówka - Witold Harasim, burmistrz Targówka - Małgorzata Kwiatkowska oraz płk Czesław Lewandowski. Po oficjalnych wystąpieniach przybyłe delegacje złożyły pod pomnikiem wieńce i wiązanki kwiatów.
Wykaz delegacji w kolejności składania wieńców:

• Rada i Zarząd Dzielnicy – Małgorzata Kwiatkowska – burmistrz Targówka, Witold Harsim – radny Targówka, gościnnie ppłk Andrzej Kosieradzki.
  • Kombatanci – płk Czesław Lewnadowski, Jadwiga Rydzewska, gościnnie nadkom. Mariusz Romanowski, nadkom. Karol Cieślik
  • Koalicja Obywatelska – Justyna Rucyk, Katarzyna Górska – Manczenko – radne Targówka.
  • Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość – Andrzej Dąbrowski, Grzegorz Golec, Andrzej Grabowski, Marek Waszczak – radni Targówka
  • Stowarzyszenie Mieszkańców Bródna Targówka i Zacisza – Jerzy Żarnecki – radny Targówka
  • Dzielnicowa Komisja Dialogu Społecznego – Adam Jaworowski
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno – Dariusz Wronowski, Lech Jaros
  • Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów – Bożena Ołdak, Maria Aleksandrowicz, Wanda Machno, Barbara Rosłońska, Bożena Gronecka
  • Rada Seniorów Targówek – Krzysztof Lewandowski, Marek Bieżański, Zofia Baryczka
  • Fundacja Pomoc Potrzebującym – Barbara Marczak, Jerzy Kamiński
  • Związek Sybiraków koło Praga Północ – Józef Kurpinowicz, Czesław Czarkowski
  • Towarzystwo Przyjaciół Warszawy – Teresa Stolarska, Sebastian Stranianek
  • Komitet Prawo i Sprawiedliwość – Marek Waszczak, Andrzej Dąbrowski, Grzegorz Golec – radni Targówka
  • Wojsko Polskie – ppłk Andrzej Kosieradzki oraz harcerze z ZHR.

W uroczystości udział wziął poczet Towarzystwa Przyjaciół Warszawy w składzie Arkadiusz Stolarski, Sebastian Stranianek, Michał Krakowski. Honorowa asysta wojskowa przy pomniku - Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej w składzie: por. Wójcik, kpr. Komar, kpr. Urbańczyk, kpr. Kotowski.

Urząd Dzielnicy Targówek składa podziękowania funkcjonariuszom Policji i Straży Miejskiej za profesjonalne zabezpieczenie terenu w czasie uroczystości.