null

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 30.

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na zdjęciu widoczne są trzy barwne tekturowe puszki WOŚP służące do zbierania pieniędzy. Na puszkach umieszczony jest napis 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rok 2022.

Pieniądze z tegorocznej zbiórki trafią na dziecięcą okulistykę

Przejrzyj na oczy! To hasło 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach tegorocznej edycji dokładamy cegiełkę na rzecz dziecięcej okulistyki  -  dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W tym roku z największą orkiestrą na świecie grają szkoły i przedszkola na Targówku (m.in. SP28, SP42, SP52, SP 84, SP114, SP275, SP277, SP298, SP377, SP378, SP398, 13LO, 46LO, 137 LO,  ZS41, ZS P. Wysockiego).

Placówki oprócz stacjonarnych puszek WOŚP  założyły eSkarbonki, do których można w bezpieczny sposób „wrzucać” pieniądze. Ci, którzy chcą zasilić WOŚP elektronicznie, mogą wziąć udział również w licytacjach za pośrednictwem mediów społecznościowych placówek. Społeczność szkolna bierze również udział w liczeniu kroków i zbieraniu funduszy dla WOŚP z Fundacją Pho3nix Kids, jak również w biegach rodzin i innych formach wspierania zbiórki.  Kwestujących na Targówku uczniów - wolontariuszy spotkamy 30 stycznia podczas finału w Domu Kultury Świt. Przygotowania do wielkiego finału ruszyły pełną parą.

Najistotniejszą  rolą Orkiestry wydaję się być pobudzanie w ludziach najbardziej naturalnej i najważniejszej cechy - wrażliwości, powodującej, że nasz świat staje się lepszy. Grajmy razem i wspierajmy online, pokażmy się wspólnie z jak najlepszej, ludzkiej strony!

eSkarbonki WOŚP: 

Licytacje: