Zapraszamy na koncert znanych i lubianych kompozycji polskiej muzyki rozrywkowej z lat 20. i 30. XX wieku pt. "Wspomnienia Dawnych Dni" w wykonaniu zespołu „Sentido Retro”. Koncert odbędzie się 10 listopada 2024 roku (niedziela) o godzinie 16.00 i 18.00 w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek, ul. L. Kondratowicza 20.
Wystąpią:
- Maria Roma Klatka – wokal
- Przemysław Skałuba – saksofon, klarnet
- Michał Zuń – kontrabas
- Piotr Kopietz – akordeon, konferansjerka
Obowiązują zapisy on-line, ilość miejsc ograniczona.
W programie koncertu pojawią się znane i lubiane kompozycje polskiej muzyki rozrywkowej z lat 20. i 30. XX wieku, m.in.: Władysława Szpilmana i Jerzego Petersburskiego oraz najpiękniejsze piosenki z repertuarów muzycznych ikon tamtego okresu w tym: Mieczysława Fogga, Zuli Pogorzelskiej i Eugeniusza Bodo.
Nowe, autorskie aranżacje popularnych utworów Retro, a przy tym kameralny klimat koncertu, nadadzą dawnym przebojom świeżości i niepowtarzalnego uroku
Całość w autorskim opracowaniu muzycznym Piotra Kopietza.
Maria Roma Klatka
muzyk, wokalistka, pedagog. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim i w prestiżowej Guildhall School of Music & Drama w Londynie. W wieku sześciu lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach. Śpiewu natomiast uczyła się m.in. u Elżbiety Zapendowskiej. Maria Roma była finalistką programu „Szansa na Sukces” i Konkursów Piosenki Aktorskiej (2003 i 2009). Występowała m.in. w musicalu „Metro”, a także z uznanymi zespołami kameralnymi (Lutosławski Quartet, Gang Tango, Sentido), jak również z orkiestrami symfonicznymi. Oprócz śpiewu Maria Roma realizuje swoją drugą pasję tj. działalność muzyczno-teatralną z „małymi artystami” pełnosprawnymi i sprawnymi inaczej. W ramach Fundacji „Muzyka jest dla Wszystkich” reżyserowała i prowadziła koncerty w ramach projektu „Smykofonia”. Powołała do życia „The Strange World Project” i współtworzyła „Scenę Elffów”, gdzie organizowała autorskie spektakle dla dzieci.
Przemysław Skałuba
pedagog i multiinstrumentalista (klarnet, klarnet basowy, saksofon sopranowy, altowy, tenorowy oraz duduk). Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie klarnetu. Laureat wielu nagród m.in.: na Festiwalu Instrumentów Dętych w Mielcu, Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim (dwukrotnie II i III nagroda w kategorii solo oraz II nagroda w kategorii „kwartet klarnetowy”), wyróżnienie na Konkursie Klarnetowym we Włoszakowicach, Grand Prix na Festiwalu Muzyki Rozrywkowej w Giżycku, I nagroda na Konkursie Instrumentów Dętych w kategorii kwintet dęty drewniany (Warszawa), Grand Prix Polskiego Radia na Konkursie Instrumentów Dętych w kategorii Trio Stroikowe (Warszawa).
Jest nauczycielem mianowanym w PSM I st. w Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim oraz pomysłodawcą i organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Instrumentów Dętych w Pruszkowie. Lider i założyciel zespołu Przemysław Skałuba Trio, z którym koncertuje wykonując muzykę jazzową oraz world music. Z zespołem The New Warsaw Trio zadebiutował na Festiwalu „La Folle Journeé / Szalone Dni Muzyki” (2013). Występuje również w Zagan Acoustic z akordeonistą Pawłem Zagańczykiem oraz Krzesimirem Dębskim, a także z Izabelą Szafrańską (Zespołem Ell Saffron - muzyka sefardyjska oraz jazzowa).
Kierownik muzyczny w programie „Marzenia Marcina Dańca” (2014, 2019). Nagrywa dla Polskiego Radia i Telewizji (m.in.: „Laskowik & Malicki”). Udziela się jako muzyk sesyjny (kilkadziesiąt nagranych płyt) oraz muzyk-aktor do filmów i seriali (m.in. „Bitwa Warszawska 1920”, „Dywizjon 303”, „Na wspólnej”).
Michał Zuń
kontrabasista, gitarzysta basowy.
Doskonale odnajduje się w każdym gatunku muzyki, koncertując w kraju i za granicą. Współpracuje zarówno z orkiestrami jak i zespołami kameralnymi, od Filharmonii Narodowej przez big-bandy po macedońskie zespoły folklorystyczne.
Występował na pre¬sti¬żo¬wych festiwalach na kilku kontynentach m.in.: Jazz Jamboree, La Folle Journee, Chopin i jego Europa, Męskie Granie, Lato z Radiem, Folk Azores, PiF Castelfidardo, The Mondial Des Cultures w Kanadzie, Rencontres de Folklore Internationales de Fribourg i wielu innych.
Z zespołem Couleur Cafe został laureatem festiwalu piosenki studenckiej w Krakowie. Współpracuje z Filharmonią Narodową, orkiestrą Sinfonia Iuventus, Orkiestrą Vratislavia, Unplugged Orchestra oraz z zespołami: Propabanda, PompaDur, Couleur Cafe, Sentido Retro, Piotr Kostrzewa Big Band, Fantango Quintet i Wojciech Bardowski.
Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu prof. Andrzeja Mysińskiego. Umiejętności doskonalił również w klasie kontrabasu jazzowego u Adama Cegielskiego w Policealnym Studium Jazzu w Warszawie.
Piotr Kopietz
multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Swoje umiejętności wykonawcze doskonalił podczas stypendium na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu (Austria). Ukończył również studia podyplomowe w zakresie zarządzania kulturą na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Należy do grona kilku muzyków w Polsce grających na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz jest jednym z niewielu artystów koncertujących na niezwykle rzadkim instrumencie – francuskiej akordinie.
Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami. Prezentując muzykę klasyczną, rozrywkową, improwizowaną i world music na szeregu uznanych festiwali wystąpił na wielu znamienitych scenach koncertowych.
Jest twórcą i kierownikiem artystycznym kilkunastu zespołów i projektów muzycznych. Jako artysta sesyjny nagrywa muzykę klasyczną i rozrywkową dla radia, telewizji, teatru i filmu. Jako solista-akordeonista współpracował m.in. ze zdobywcą Oskara, Janem A.P. Kaczmarkiem, nagrywając muzykę kompozytora. Współtworzył także ścieżkę dźwiękową do filmu „Chłopi” (polskiego kandydata do Oscara 2023), za którą otrzymał Platynową Płytę oraz nagrody "O!Lśnienia", "MocArty RMF Classic" oraz "Fryderyk" w kategorii "Album Roku Muzyka Filmowa".
- Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami
- Miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością
Załączniki:
Sprawdź lokalizację na mapie
Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.