Wybory do Rady Seniorów

Informujemy, że Burmistrz Dzielnicy Targówek ogłosił nabór kandydatów do Rady Seniorów. Nabór prowadzony jest od 6 do 22 września 2023 r.

Nowelizacja ustawy o samorządzie gminnym zobowiązała niektóre samorządy oraz ich jednostki pomocnicze do przeprowadzenia wyborów do rad seniorów na nową kadencję.

Kadencja Rady będzie trwała 5 lat od dnia jej powołania. Członkiem Rady może zostać osoba działająca na rzecz osób starszych, która ukończyła 60 lat i mieszka na terenie Dzielnicy Targówek. Zgłoszenia kandydata dokonać może grupa co najmniej 15 osób w wieku powyżej 60 lat, zamieszkałych na terenie Dzielnicy Targówek. Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy złożyć w biurze podawczym Urzędu Dzielnicy Targówek przy ul. L. Kondratowicza 20.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w załączonym ogłoszeniu.

Pliki do pobrania:

• Uchwała nr LXXXVIII/254/2023 z 30-08-2023 zmieniająca uchwałę Rady Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w sprawie utworzenia Rady Seniorów Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy