null

Wystartował remont Chodeckiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Rozpoczyna się remont ul. Chodeckiej | Autor: ZDM Warszawa

Rozpoczął się długo wyczekiwany remont ul. Chodeckiej na odcinku między ul. Wyszogrodzką a Kondratowicza. Za około pół roku mieszkańcy będą mieli do dyspozycji zupełnie nową nawierzchnię jezdni, chodniki oraz drogę dla rowerów. Powstaną też dodatkowe miejsca postojowe.

Remont ul. Chodeckiej dopełni nowy obraz przebudowywanej ul. Kondratowicza. Prace na ul. Chodeckiej rozpoczęły się od rozbierania starych krawężników. Na obecnym etapie nie przewiduje się utrudnień dla kierowców.

W kolejnym etapie prac wykonawca przystąpi do wymiany nawierzchni jezdni na odcinku między ulicami Wyszogrodzką a Kondratowicza. Asfalt na tym odcinku już wcześniej wymagał naprawy, a dodatkowo, w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, nawierzchnia uległa znacznej degradacji ze względu na zwiększony ruch spowodowany budową II linii metra.

Wyremontowane zostaną też chodniki po obu stronach ulicy wraz ze zjazdami bramowymi oraz zjazdem na pobliski komisariat policji. Mieszkańcy zyskają również odnowioną drogę dla rowerów, biegnącą po zachodniej stronie ul. Chodeckiej [...]

[...] Na wywiązanie się z powierzonego zadania wykonawca ma 6 miesięcy. W ciągu 4 miesięcy będzie musiał wymienić nawierzchnię i krawężniki oraz przywrócić ruch kołowy w docelowym kształcie, a następnie pozostaną mu 2 miesiące na sfinalizowanie prac związanych m.in. z remontem chodników, opasek przy jezdni i ścieżki rowerowej.

Zarząd Dróg Miejskich chciałby, aby prace związane z wymianą nawierzchni rozpoczęły się w drugiej połowie sierpnia. Warunkiem zamknięcia ul. Chodeckiej jest przejezdność ul. Kondratowicza na odc. Rembielińska – Chodecka w dwóch kierunkach.

pełna treść artykułu znajduje się na stronie internetowej ZDM Warszawa