null

Wystawa fotografii: IMAGINARIUM. Tiltowe bezmaski vol. 1

Drukuj otwiera się w nowej karcie
29.05.2022 17:00 - 29.05.2022 18:00

Dom Kultury Zacisze zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Jarka Chabra IMAGINARIUM. Tiltowe bezmaski vol. 1. Otwarciu będzie towarzyszył koncert muzyki jazzowej.

Jarek Chaber o wystawie:

Od dłuższego już czasu myślałem nad projektem fotograficznym, związanym z portretem, ale brakowało pomysłu na konkretną realizację tematu. Od początku pandemii, w swoim domowym studio, we współpracy z zaprzyjaźnionym modelem, opracowywałem techniczne i koncepcyjne rozwiązania. Fotografując model w maseczce covidowej zauważyłem, że daje to interesujący efekt.  Natchnęło mnie to do dalszych eksperymentów, w rezultacie maseczki zastąpiłem maskami. Zorganizowałem kilka pierwszych sesji, do których wykorzystałem zestaw rekwizytów, wśród których był odlew mojej twarzy. Idąc tym tropem pozwoliłem by pomysł zaczął żyć własnym życiem. Wraz z pojawianiem się kolejnych fotografowanych osób jeszcze mocniej uwiarygodnił się pomysł z maskami. Postanowiłem poszerzyć sesję o rozmowy o nich, o tym czym one dla nas są, kiedy je zakładamy, co one nam w życiu dają. Te wywiady uzupełniły i niejako pogłębiły proces fotografowania, poprzez obnażanie się fotografowanych osób. Zakładając jedne maski, zdejmowały inne, odsłaniając "przestrzenie" wcześniej ukryte. Dodatkowo dla każdej osoby fotografowanej starałem się znaleźć inny element przyozdabiający np. piankowe wąsy, okulary, nakrycie głowy.

Wszystkie fotografie wykonałem manualnym enerdowskim obiektywem z funkcją tilt. Plastyka tego obiektywu daje "miękkość" obrazu, a tilt nieoczekiwaną zmianę głębi ostrości.

Wystawa prezentuje fragment kolekcji stworzonej po kilkudziesięciu sesjach.

Więcej informacji na stronie internetowej DK Zacisze

Biało-czarne zdjęcie z sylwetką mężczyzny w masce, który trzyma się za głowę

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.