null

Wystawa prac młodych artystów z Polski i Ukrainy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
sala konferencyjna, na pierwszym planie jedna z artystek oraz Lilia Stadnik na tle sztalug z pracami artystów

“Świadomość zbiorowa – Bez Twarzy” - pod takim tytułem odbyła się w Urzędzie Dzielnicy Targówek wystawa prac młodych artystów z Polski i Ukrainy. Piętnaście prac stworzonych w technice farb akrylowych, malowanych na płótnie, zostało zaprezentowanych na wystawie w sali konferencyjnej urzędu.

W wydarzeniu wzięli udział: przedstawiciele władz samorządowych dzielnicy Targówek - wiceburmistrzowie: Jędrzej Kunowski i Krzysztof Miszewski, młodzi twórcy, przedstawiciele fundacji Flying Baq oraz pomysłodawczyni przedsięwzięcia – Lilia Stadnik - artystka, pracownik administracji państwowej z Chersonia na Ukrainie.
W czasie wystawy młodzi  twórcy po polsku i ukraińsku opowiadali o przygotowanych pracach oraz opisywali własne przemyślenia, związane z sytuacją na Ukrainie. Spotkanie odbyło się w serdecznej atmosferze, młodzi artyści chętnie dzielili się swoimi wrażeniami. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy wernisażu zrobili pamiątkowe zdjęcie.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która będzie dostępna do 14 października 2022 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00,  sala konferencyjna Urzedu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, ul. L.Kondratowicza 20.

sala konferencyjna urzędu, na tle zamocowanych na sztalugach prac artystów stoją od lewej: Lidia Stadnik, tłumaczka oraz wiceburmistrz Jędrzej Kunowski, obok po prawej widoczni zgromadzeni goście
Zobacz galerię (4 zdjęć)
sala konferencyjna, na pierwszym planie odwrócona tyłem Lilia Stadnik, po prawej stoją wiceburmistrzowie: Jędrzej Kunowski, Krzysztof Miszewski. W tle sztalugi z pracami artystów
sala konferencyjna, na pierwszym planie jedna z artystek oraz Lilia Stadnik na tle sztalug z pracami artystów
sala konferencyjna, zdjęcie grupowe gości i artystów z Polski i Ukrainy