null

Zagłosuj na projekty w budżecie obywatelskim od 15 do 30 czerwca 2021 r.

Drukuj otwiera się w nowej karcie
grafika prezentująca dwoje ludzi - uśmiechniętą kobietę wskazującą ręką na fragment makiety Warszawy i stojącego obok mężczyznę, patrzącego się na nią, trzymającego w ręku element makiety. Po lewej stronie od góry napis: "Wybierz dla siebie i dla Warszawy" - zagłosuj na projekty od 15 do 30 czerwca. Poniżej adres strony internetowej: bo.um.warszawa.pl. W prawym górnym rogu białe logo promocyjne m.st. Warszawy
"Wybierz dla siebie i dla Warszawy" - zagłosuj na projekty w budżecie obywatelskim

Od 15 do 30 czerwca br. trwa głosowanie, w którym każdy mieszkaniec Warszawy, bez względu na wiek, może zagłosować na wybrane przez siebie projekty w jednej dzielnicy oraz na projekty ogólnomiejskie

31 maja br. zakończył się proces oceny pomysłów  mieszkańców, zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na rok 2022. Wyniki oceny dostępne są na stronie bo.um.warszawa.pl

Na Targówku zostanie podanych pod głosowanie 87 projektów dzielnicowych, na poziomie ogólnomiejskim 129 projektów.

Od 15 do 30 czerwca br. trwa głosowanie, w którym każdy mieszkaniec Warszawy, bez względu na wiek, może zagłosować na wybrane przez siebie projekty w jednej dzielnicy oraz na projekty ogólnomiejskie. Nie trzeba głosować w dzielnicy zamieszkania. Można zagłosować na projekty z dzielnicy, z którą czujemy się związani, np. tej, w której pracujemy, czy spędzamy czas wolny.

Głosować można tylko raz wybierając maksymalnie 15 pomysłów dzielnicowych oraz 10 ogólnomiejskich, niezależnie od ich wartości. Głosować można na dwa sposoby – elektronicznie bądź papierowo. Elektroniczne głosowanie odbywa się za pośrednictwem portalu bo.um.warszawa.pl, na którym - krok po kroku - opisana jest procedura głosowania.  Alternatywną formą jest głosowanie papierowe, w którym niezbędna jest osobista wizyta w urzędzie dzielnicy. Wypełnioną kartę do głosowania przekazuje się pracownikowi Wydziału Obsługi Mieszkańców, który na podstawie okazanego do wglądu dokumentu tożsamości potwierdza dane osobowe głosującego.  

Projektodawcom udostępniamy przestrzeń do promowania projektów poddanych pod głosowanie. Do dyspozycji przekazujemy słupy ogłoszeniowe, tablice informacyjne, ogrodzenia i gabloty w placówkach oświatowych, ochrony zdrowia, bibliotekach i domach kultury.  Interaktywną mapę z zaznaczonymi lokalizacjami i zakresami ich udostępnienia publikujemy na stronie twojbudzet.um.warszawa.pl. Pod tym adresem znajdują się także inne przydatne informacje dotyczące budżetu obywatelskiego.  

W 8. edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy będą decydować o wydatkowaniu  ponad 93 mln złotych , w tym 4,5 mln złotych na projekty dzielnicowe na Targówku. Które projekty  zwyciężą w głosowaniu - zadecydują mieszkańcy. 

Zachęcamy do udziału w głosowaniu i współdecydowaniu o przeznaczeniu części budżetu naszej dzielnicy/miasta. Wyniki głosowania, wraz z listą zwycięskich projektów - zostaną ogłoszone 15 lipca. Projekty wybrane w głosowaniu będą  zrealizowane w 2022 roku. 
 

Załączniki: