Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

Ogłoszenia miejskie i dzielnicowe

 • LIP
  05

  Ogłoszenie o zmianie przepisów Uchwały Antysmogowej dla Mazowsza(otwiera się w nowej karcie)

  Jakie zmiany nas czekają? W przyszłym roku, od 1 października 2023 r. nie będzie można palić węglem na terenie m.st. Warszawy. W dalszej kolejności, od 1 stycznia 2028 r. zakaz palenia węglem zacznie obowiązywać mieszkańców gmin z terenu powiatów: grodziskiego, legionowskiego, mińskiego, nowodworskiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, otwockiego, warszawskiego zachodniego oraz wołomińskiego. Wyjątek: zakaz spalania węgla nie dotyczy Cię, jeśli zainstalowałeś kocioł, piec, kominek lub inny ogrzewacz pomieszczeń na paliwa stałe (np. węgiel, drewno czy pellet): przed 11 listopada 2017 r., spełniający wymogi klasy 5, lub przed 1 czerwca 2022 r., spełniający wymogi ekoprojektu. Nie wolno będzie ogrzewać paliwami stałymi nowo budowanych budynków jeśli wystąpisz z wnioskiem o pozwolenie na budowę lub zgłoszeniem po 1 stycznia 2023 r., o ile możliwe będzie ich podłączenie do sieci ciepłowniczej. Pomoc Finansowa Na wymianę kotłów oraz ocieplenie budynku możesz otrzymać dofinansowanie z gminnego programu dotacyjnego lub z krajowego programu Czyste Powietrze. Dotacje możesz łączyć. Skorzystaj też z ulgi termomodernizacyjnej. W ramach programów możesz uzyskać dotacje do wymiany kotłów i pieców na nowoczesne źródła ciepła, montaż odnawialnych źródeł energii oraz docieplenie budynków jednorodzinnych (ocieplenie ścian i stropów, wymianę okien i drzwi). Więcej informacji uzyskasz na stronach: www.eko.um.warszawa.pl/dotacje - dotacje warszawskie, www.czystepowietrze.gov.pl - program Czyste Powietrze. W czasie, gdy ceny wszystkich nośników energii (gaz, prąd, węgiel, drewno opałowe, itd.) drastycznie wzrosty, inwestycja w wymianę źródła ciepła na nowoczesne oraz ocieplenie budynku, jest najlepszym sposobem na obniżenie rachunków. Nie zwlekaj! Skorzystaj z dotacji, płać mniej za ogrzewanie i nie zanieczyszczaj powietrza! Warto wiedzieć Przestrzeganie przepisów uchwały antysmogowej jest kontrolowane. Za użytkowanie niedozwolonych źródeł ciepła i opału możesz otrzymać mandat do 500 zł, a w przypadku dalszego łamania przepisów, Twoja sprawa może zostać skierowana do sądu. Możliwa grzywna to nawet 5 000 zł! Uchwała nr 162/17 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 24 października 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw. Uchwała nr 59/22 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 26 kwietnia 2022 r. zmieniająca uchwałę w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

 • CZE
  28

  Woda dla ochłody – kurtyny i bramki w całej Warszawie(otwiera się w nowej karcie)

  Kurtyny wodne Do Warszawy dotarła fala upałów. Według prognoz temperatura w najbliższych dniach będzie znacznie przekraczała 30 st. C, co może mieć wpływ na samopoczucie i zdrowie mieszkańców. Dlatego w centrum miasta pojawiły się kurtyny wodne, które chłodzą i nawilżają powietrze rozpryskując wodę na wysokość do ok. 2 metrów. Wodne pióropusze działają od poniedziałku 27 czerwca do czasu ustania upałów. Przyniosą ulgę przechodniom w ośmiu lokalizacjach: Plac Zamkowy Ul. Krakowskie Przedmieście przy pomniku Mikołaja Kopernika, Pl. Trzech Krzyży w okolicy pomnika Wincentego Witosa, Pl. Konstytucji od strony ul. Waryńskiego, Ul. Floriańska przy Bazylice Św. Floriana, Płyta Desantu – Bulwar Flotylli Wiślanej, Ul. Nowy Świat przy ul. Smolnej, Skwer Hoovera. Bramki wodne w dzielnicach Sukcesywnie, w uzgodnieniu z urzędami stołecznych dzielnic, MPWiK zainstaluje na całe lato bramki wodne rozpylające mgiełkę wodną. Będą one uruchamiane i wyłączane przez pracowników urzędów. Dodatkowo w miejscach, w których planowane są wydarzenia dla mieszkańców, na wniosek jednostek miejskich, Wodociągi Warszawskie rozstawią beczkowozy z warszawską kranówką. Upały kontrolowane Władze stolicy i wszystkie służby stale monitorują sytuację związaną z falami upałów. Wczoraj zebrał się Zespół Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy, który monitoruje m.in. dostawy wody i energii. Policja i straż miejska będą w tych dniach szczególnie zwracać uwagę na sytuację zwłaszcza nad wodą, na plażach i na bulwarach wiślanych. Kontrolowana jest także sytuacja w warszawskiej służbie zdrowia i podczas zajęć edukacyjnych „Lata w mieście”. Nie było dotąd żadnych zagrażających sytuacji związanych z upałem, ale trzeba zachować czujność. Konieczne nawodnienie Jednocześnie MPWiK apeluje, aby w czasie upałów chronić się przed słońcem i dbać o odpowiednie nawodnienie. Dotyczy to szczególnie seniorów i dzieci, ponieważ ich organizmy najgorzej reagują na upały. Woda jest podstawowym składnikiem ludzkiego organizmu. Każdego dnia organizm człowieka traci średnio 2 – 3 litry wody. Dlatego dla zdrowia i dobrego samopoczucia powinno się stale utrzymywać jej odpowiedni poziom. W czasie upałów zaleca się picie nawet 4 litrów wody dziennie.

 • CZE
  24

  Apel o pomoc zwierzętom w czasie upałów(otwiera się w nowej karcie)

  W czasie upałów, nie zostawiajmy czworonożnych podopiecznych na otwartym i nasłonecznionym terenie, np. przed sklepem. Pupili nie można pozostawiać również w zamkniętych samochodach. Wnętrze auta pozostawionego na słońcu w ciągu kilku chwil może się nagrzać nawet do temperatury przekraczającej 50°C Czworonogom należy zapewnić także nieograniczony dostęp do świeżej, czystej wody – również w czasie spacerów. Wychodząć z domu pamiętajmy by zabrać wodę dla siebie i naszych podopiecznych. W tym wyjątkowo gorącym okresie szczególnej pomocy potrzebują także dziekie ptaki i inne wolno żyjące zwierzęta. Wszystkie one chętnie skorzystają z wody udostępnionej w płaskich naczyniach, ustawionych w cieniu. Wszelkie informacje o błąkających się zwierzętach (porzuconych, zagubionych), a także pozostawionych w pojazdach, należy niezwłocznie zgłaszać do Straży Miejskiej pod całodobowym numerem telefonu 986.

 • CZE
  23

  Ulotka informacyjna - Uwaga Wścieklizna!(otwiera się w nowej karcie)

  Ulotka informacyjna Wścieklizna Ulotka informacyjna Wścieklizna UA

Komunikaty i ogłoszenia

 • LIS
  14

  Wykaz miejsc postojowych przeznaczonych do najmu na okres do 5 lat

  Dyrektor Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy informuje, że na elektronicznej tablicy ogłoszeń Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy i na stronie internetowej ZGN Targówek i prasie został zamieszczony w dniu 14.11.2022 r. na okres 21 dni wykaz miejsc postojowych przeznaczonych do najmu na okres do 5 lat

 • LIP
  01

  Wykaz nieruchomości przeznaczonej do wydzierżawienia

  Dyrektor Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy informuje, że na elektronicznej tablicy ogłoszeń Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy i na stronie internetowej ZGN Targówek zostały zamieszczone w dniu 17.10.2022 r. na okres 21 dni wykazy Nr ZGN/5/2022, Nr ZGN/6/2022 nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia na okres do 3 lat.